Діячі кіно проти підтримки зброярами Карловарського фестивалю

Група чеських кінематографістів направила відкритий лист керівництву Карловарського кінофестівалю з проханням відмовитися від підтримки збройової компанії Česká zbrojovka.

«Для нас, чеських кінематографістів, фестиваль є радісною подією, що допомагає просувати фільми і надають простір для висвітлення найважливіших тем. На фестивалі постійно показують картини насильства, несправедливості, корупції, утиски прав людини. Фестиваль підтримує кінематографістів, які не можуть відкрито висловлювати свою позицію на батьківщині з-за можливих репресій. Новина про фінансування фестивалю компанією Česká zbrojovka нас розчарувала. За наявною інформацією, цей офіційний спонсор минулого постачав зброю в недемократичні країни з репресивними режимами і наживався на порушення прав людини. Ми переконані, що права людини вище бізнесу, і готові провести фестиваль скромніше, але з гордістю», — цитує лист сайт Novinky.cz.

Під цієї ініціативної підписалися близько сорока кінематографістів. Серед них режисер Тереза Новотна, актриса Аня Гейслерова, сценарист і член журі фестивалю Штепан Гулик, режисери Ян Гребейк і Володимир Міхалек.

Прес-секретар Карловарського кінофестівалю Уляна Донатова заявила, що лист розглянуть найближчим часом.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh