Українці в Чехії

Діячі кіно проти підтримки зброярами Карловарського фестивалю

Група чеських кінематографістів направила відкритий лист керівництву Карловарського кінофестівалю з проханням відмовитися від підтримки збройової компанії Česká zbrojovka.

«Для нас, чеських кінематографістів, фестиваль є радісною подією, що допомагає просувати фільми і надають простір для висвітлення найважливіших тем. На фестивалі постійно показують картини насильства, несправедливості, корупції, утиски прав людини. Фестиваль підтримує кінематографістів, які не можуть відкрито висловлювати свою позицію на батьківщині з-за можливих репресій. Новина про фінансування фестивалю компанією Česká zbrojovka нас розчарувала. За наявною інформацією, цей офіційний спонсор минулого постачав зброю в недемократичні країни з репресивними режимами і наживався на порушення прав людини. Ми переконані, що права людини вище бізнесу, і готові провести фестиваль скромніше, але з гордістю», — цитує лист сайт Novinky.cz.

Під цієї ініціативної підписалися близько сорока кінематографістів. Серед них режисер Тереза Новотна, актриса Аня Гейслерова, сценарист і член журі фестивалю Штепан Гулик, режисери Ян Гребейк і Володимир Міхалек.

Прес-секретар Карловарського кінофестівалю Уляна Донатова заявила, що лист розглянуть найближчим часом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

1 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.