При занятті фітнесом або іншими видами спорту дихання відіграє важливу роль, допомагаючи цим не тільки полегшити тренування, але і принести чималу користь здоров’ю. У повсякденному житті людина використовує лише одну третину обсягу своїх легких, тим самим не дозволяючи достатньої кількості кисню надходити у кров. Для цього розроблені численні вправи дихальної гімнастики, що дозволяють дихальній системі статі більш функціональною.
Правильне дихання сприяє поліпшенню самопочуття, допомагає заспокоїтися при стресі, а так само вчить людину керувати своїм емоційним станом. Деякі групи вправ допоможуть в короткі рядки зняти втому і сконцентрувати увагу, що особливо важливо для працюючих людей, що присвячують багато часу інтелектуальним заняттям. Також вправи дихальної гімнастики не мають вікових обмежень, тому кожна людина, що бажає зміцнити своє здоров’я, може почати заняття. Вони підходять для людей, які страждають безсонням.
У зв’язку з тим, що всіляких дихальних комплексів і методик налічується дуже багато, людина повинна сам вирішити, які вправи йому необхідні, і виходячи з цього починати тренування. Для того, щоб заняття були максимально ефективними, необхідно дотримувати деякі загальні правила при їх виконанні. Найголовніше тут – це задоволення. Кожен, хто вирішив займатися вправами дихальної гімнастики, повинен робити це не за необхідністю, а заради задоволення, тому фахівці рекомендують припиняти виконання вправи, якщо воно викликає у людини докучання або роздратування, і радять замінити його на що-небудь нове.
Багато помиляються, якщо вважають, що правильне дихання – глибоке, так як глибина вдихів залежить тільки від конкретної вправи і може бути зовсім незначною. Головне тут – дихати повільно і розмірено. Це необхідно для максимального насичення організму киснем. При заняттях рекомендується «викинути» з голови всі сторонні думки і сконцентруватися на диханні.
Вся гімнастика ґрунтується на диханні через ніс, тому дихати ротом доводитися, тільки якщо цього вимагає інструкція до вправи. Заняття проводяться на вулиці або в спеціальному, добре провітрюваному приміщенні. Для того, щоб мати хоча б найменше уявлення про те, яким чином виконуються вправи, можна розглянути деякі приклади з популярної на сьогоднішній день методики йогів.
«Затримка дихання»
Необхідно стати рівно, зробити глибокий вдих носом, після чого затримати подих, наскільки дозволяє організм, і різко видихнути через рот. Це допоможе розвинути легкі і очистити їх, а також збагатити киснем весь організм.
«Порушення легеневих клітин»
Стати прямо, руки розвести в сторони. Вдихати необхідно повільно, а роблячи видих, слід постукати по грудях кінчиками пальців. Коли легкі будуть переповнені повітрям, потрібно несильно постукати долонею до грудей.
«Підтримання форми грудної клітки»
Стоячи рівно, потрібно після глибокого вдиху затримувати дихання. Далі витягнути руки вперед, після чого стиснути кулаки. Таким чином, потрібно відвести руки назад і повернути у вихідне положення. Видих здійснюється через ніс.
Закінчивши одну з вправ, необхідно проводити спеціальне очисне дихання. Роблячи повний вдих, затримати дихання ненадовго і повільно видихнути.
Для того, щоб досягти позитивного результату, всі вправи необхідно виконувати регулярно, заздалегідь проконсультувавшись з тренером або лікарем