Новини

Діаметр промислових шлангів — що потрібно знати

Шланги в промисловості відіграють важливу роль, будучи необхідним елементом систем. Вони можуть бути напірними (розрахованими на подачу рідини), напірно-всмоктуючими (універсальні), всмоктуючими (працює на паркан рідини). Одним з ключових параметрів, на які варто звертати увагу при виборі промислового шланга, є діаметр. Чому саме цей показник важливий, які бувають діаметри і трохи про ГОСТ – далі в статті.

Вимірювання діаметра

Діаметр промислового шланга вимірюється по внутрішньому колу. Але бувають випадки, коли шланг повинен входити в з’єднувальний елемент для поліпшення міцності або герметичності. Тому, перш ніж виміряти промисловий шланг, потрібно в точності знати:

Тип з’єднання.

Діаметр труби (якщо мова йде про наживлені шланга на металеву або пластикову трубу, з подальшим охопленням хомутом або ж іншими фіксаторами).

З огляду на той факт, що ключову роль може грати як зовнішній діаметр так і внутрішній, слід орієнтуватися на обидва параметри. У цьому допоможе ГОСТ. Особливо якщо мова йде не про побутове, а промислове використання.

Що таке ГОСТ і ТУ?

Наразі поняття ГОСТу (радянської системи стандартизації) втратило свою актуальність. До січня 2022 р продовжують функціонувати деякі з них, але це лише мала частина з числа прийнятих ГОСТів до 1992 року. На зміну їм поспішили ТУ (технічні умови безпосередньо виробника). Природно, питання стандартизації при розробці ТУ враховується, оскільки не все обладнання, яке функціонує в різних сферах господарювання, є новим. Частково це техніка вироблена до 1992 р

Необхідність впровадження ТУ пов’язана з відсутністю ДСТУ по деяких видах продукції. За своєю суттю це перелік вимог до якості або ж стандартизації продукції, що виробляється.

Діаметр промислового шланга і його вплив на тиск

Чим меншим є діаметр, тим більших показників тиску можна домогтися за його використанням. Будь то газ або вода, нафтопродукти або кислоти — не важливо. Яскравим прикладом зміни тиску є садовий шланг, перекривши частину отвору якого, можна домогтися більш потужного потоку води. У свою чергу, важливо враховувати пропускну здатність шланга. Особливо коли мова йде про роботу потужного устаткування, що забезпечує серйозні показники напору і напірно-всмоктуючого дії. У будь-якому випадку на сайті https://gumatech.pro/g90287569-dlya-tehnicheskoj-vody можна знайти будь-який шланг (або рукав), і придбати його безпосередньо у виробника. А якщо ви сумніваєтеся в правильності проведення замірів перед покупкою промислового шланга, фахівці Гуматех вас безкоштовно проконсультують.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України