Діаметр промислових шлангів — що потрібно знати

Шланги в промисловості відіграють важливу роль, будучи необхідним елементом систем. Вони можуть бути напірними (розрахованими на подачу рідини), напірно-всмоктуючими (універсальні), всмоктуючими (працює на паркан рідини). Одним з ключових параметрів, на які варто звертати увагу при виборі промислового шланга, є діаметр. Чому саме цей показник важливий, які бувають діаметри і трохи про ГОСТ – далі в статті.

Вимірювання діаметра

Діаметр промислового шланга вимірюється по внутрішньому колу. Але бувають випадки, коли шланг повинен входити в з’єднувальний елемент для поліпшення міцності або герметичності. Тому, перш ніж виміряти промисловий шланг, потрібно в точності знати:

Тип з’єднання.

Діаметр труби (якщо мова йде про наживлені шланга на металеву або пластикову трубу, з подальшим охопленням хомутом або ж іншими фіксаторами).

З огляду на той факт, що ключову роль може грати як зовнішній діаметр так і внутрішній, слід орієнтуватися на обидва параметри. У цьому допоможе ГОСТ. Особливо якщо мова йде не про побутове, а промислове використання.

Що таке ГОСТ і ТУ?

Наразі поняття ГОСТу (радянської системи стандартизації) втратило свою актуальність. До січня 2022 р продовжують функціонувати деякі з них, але це лише мала частина з числа прийнятих ГОСТів до 1992 року. На зміну їм поспішили ТУ (технічні умови безпосередньо виробника). Природно, питання стандартизації при розробці ТУ враховується, оскільки не все обладнання, яке функціонує в різних сферах господарювання, є новим. Частково це техніка вироблена до 1992 р

Необхідність впровадження ТУ пов’язана з відсутністю ДСТУ по деяких видах продукції. За своєю суттю це перелік вимог до якості або ж стандартизації продукції, що виробляється.

Діаметр промислового шланга і його вплив на тиск

Чим меншим є діаметр, тим більших показників тиску можна домогтися за його використанням. Будь то газ або вода, нафтопродукти або кислоти — не важливо. Яскравим прикладом зміни тиску є садовий шланг, перекривши частину отвору якого, можна домогтися більш потужного потоку води. У свою чергу, важливо враховувати пропускну здатність шланга. Особливо коли мова йде про роботу потужного устаткування, що забезпечує серйозні показники напору і напірно-всмоктуючого дії. У будь-якому випадку на сайті https://gumatech.pro/g90287569-dlya-tehnicheskoj-vody можна знайти будь-який шланг (або рукав), і придбати його безпосередньо у виробника. А якщо ви сумніваєтеся в правильності проведення замірів перед покупкою промислового шланга, фахівці Гуматех вас безкоштовно проконсультують.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh