Економіка

Деяким українцям утричі збільшили виплати: хто та як може отримати

Деяким українцям утричі збільшили соціальні виплати. Стало відомо, як отримати підвищені виплати.

Кабінет міністрів України збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду дітей до трьох років “муніципальна няня”. Також змінилися умови надання послуги для забезпечення підтримки людей, які найбільше потребують допомоги.

Постановою уряду від 30.12.2022 № 1474 “Деякі питання соціального захисту дітей та сім’ї” визначено, що компенсація послуги з догляду за дитиною “муніципальна няня” надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або якщо батько, опікунів є особою інваліда чи другої групи.

 Некоторым украинцам втрое увеличили выплаты: кто и как может получить

Крім того, Кабмін ухвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму до однієї мінімальної зарплати, встановленої на початок нового року.

Відповідно, сім’я на відшкодування послуги няні може щомісяця отримувати від держави 6700 грн. замість 2272, як це було раніше.

При цьому ухвалою КМУ визначається механізм нарахування компенсації послуги залежно від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акта про надану послугу “муніципальна няня”.

Українцям також нагадали, що протягом поточного місяця батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують гроші, зобов’язані підтвердити право на це.

Як повідомлялося, з 1 березня 2023 року на українських переселенців чекає низка змін. Їхнє перебування в Польщі так само залишається бажаним, як і раніше, але польські законодавці вирішили врегулювати питання допомоги громадянам України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України