Десятина. Яке її призначення? Куди і коли її віддавати?

„Даватимеш точно десятину з усього врожаю твого посіву, з того, що виросте в полі щороку. І їстимеш перед Господом, Богом твоїм, на місці, яке вибере він, щоб там поставити своє ім’я, десятину твого зерна, твого молодого вина й твоєї олії й перваків твоєї високорослої та дрібної скотини, щоб ти навчавсь, поки життя, боятися Господа, Бога твого“ (Вторзаконня 14:22-23).

Бог повинен бути на першому місці у різних ділянках нашого життя. Такий принцип діє і щодо десятини: повертаємо десять відсотків свого доходу Богові.

Ось чотири вірша, де пояснюється, що обіцяє Бог тим, хто віддає десятину, яке її призначення, куди і коли її віддавати.

По-перше, з Приповідок 3: 9-10 ми дізнаємося, що обіцяє Бог тим, хто віддає десятину:

„Шануй Господа тим, що ти маєш, та первоплодами всіх твоїх прибутків, і твої клуні будуть ущерть повні, твої винотоки вируватимуть молодим вином“.

Бог каже, що якщо ми жертвуватимемо першу частину нашого доходу, Він благословить нас достатком.

У Вторзаконні 14: 22-23 сказано:

„Даватимеш точно десятину з усього врожаю твого посіву, з того, що виросте в полі щороку. І їстимеш перед Господом, Богом твоїм, на місці, яке вибере він, щоб там поставити своє ім’я, десятину твого зерна, твого молодого вина й твоєї олії й перваків твоєї високорослої та дрібної скотини, щоб ти навчавсь, поки життя, боятися Господа, Бога твого“.

Бог не потребує наших грошей, але Йому потрібне те, на що вони вказують, — наше серце: Господь бажає, щоб ми довіряли Йому.

Куди віддавати десятину? Благодійному фонду? Або братові, у якого 3 роки немає роботи? Ні. Все це справи милосердя, а десятина висловлює наше поклоніння. Тому її потрібно віддавати Богу.

В Малахії 3:10 сказано:

„Приносьте всі десятини до комори, щоб була пожива в моїм домі, і таким робом випробуйте мене, – говорить Господь сил, – чи не відчиню вам загат небесних і не виллю на вас благословення понад міру?“.

У Старому Завіті десятини зберігалися в Храмі, а зараз — у вашій церкві.

Коли потрібно віддавати десятину? Під час богослужіння. В 1 Корінтян 16: 2 Біблія говорить:

„Першого дня тижня кожний з вас хай відкладає в себе, збираючи, що може заощадити, щоб збірок не робити тоді, коли сам прийду“.

Коли ми приносимо десятину Богу в перший день тижня (в неділю), — першу частину наших грошей в першу частину нашого дня, — тим самим ми говоримо Йому: „У моєму житті Ти — найважливіший“.

Зауважте, тут сказано „відкладає“. Тобто ми повинні планувати це! Віддавати десятину під впливом раптового імпульсу можна. Планувати необхідно, адже так ми проявляємо повагу до Божого плану про десятину і її призначення. Тоді ми побачимо, як Бог благословляє, діє через нас і виконує Свою обітницю в нашій долі!

Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh