Економіка

Державний стивідор «Южний» придбав два портальних крана в компанії-виробника

Державний стивідор МТП «Южний» придбав два перевантажувачі у фінської компанії-виробника. Крани будуть використовуватися на причалах держстивідора для обробки залізорудного концентрату, окатишу та вугілля

«До кінця 2022 року підприємство отримає сучасні перевантажувальні крани — наразі жоден порт в Україні немає аналогічного устаткування. Якщо рухатися за планом, за кілька років підприємство вдвічі збільшить пропускну спроможність. В іншому великому порту — Чорноморському — два тижні тому завершилось днопоглиблення. Одночасно з цим, державне підприємство оптимізує своє діяльність — усі непрофільні активи держстивідора було передано громаді міста. У планах — до кінця 2022 року оголосити тендер на визначення концесіонера. Ці масштабні зрушення є частиною Великого будівництва, яке набирає обертів і у портовій інфраструктурі», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Сума договору становить 7,8 млн євро. Нова техніка з’явиться на ДП «МТП «Южний» до кінця поточного року. Постачальник — компанія-виробник Mantsinen Group LTD OY.

Йдеться про устаткування: портальний гідравлічний повноповоротний кран-перевантажувач із системою автономного пересування в комплекті Mantsinen 300ES/1

портальний повноповоротний гідравлічний кран-перевантажувач у комплекті Mantsinen 300ES/2. Продуктивність кожного перевантажувача складає близько 20000 тонн на добу. Вантажопідйомність, при висоті підіймання 22 метри та вильоті стріли 25 метрів, становить 20 тонн. Максимальний виліт стріли — 40 метрів. У комплекті з новими кранами передбачені грейфери обсягом 4, 6 і 12 м3, гакові підвіски, комплекти ЗІП, а також дизель-генераторна установка для можливості автономного пересування. Нагадаємо, що в січні цього року Адміністрація морських портів України завершила днопоглиблення 1-го ковшу акваторії Сухого лиману до 15 метрів. Це забезпечить безперешкодний підхід суден типу Panamax з дедвейтом до 100 тис. тонн та, як наслідок, сприятиме збільшенню обсягів вантажопереробки Чорноморського порту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України