Авторські статті

Державна служба спецзв’язку та захисту інформації буде задіяна у період воєнного стану

9 квітня 2014 року Верховна Рада України з другої спроби ухвалила зміни до закону “Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України”. Народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, заступник Голови ВО “Свобода” Юрій Сиротюк, який є співавтором відповідного проєкту закону, виступаючи з трибуни парламенту, наголосив, що внесення напрацьованих депутатами змін дозволить задіяти Державну службу спецзв’язку та захисту інформації у період воєнного стану, зокрема в зоні бойових дій.

“Ми сьогодні живемо в особливий період, коли Російська Федерація анексувала частину території України; щодня постають нові загрози від діяльности диверсійних груп держави-агресора та щохвилини – загроза прямого військового вторгнення. Сьогодні загарбник намагається заволодіти кодами, шифрами та системою спецзв’язку, щоби знищити систему конфіденційного зв’язку в Україні. Інформаційна війна, зокрема за доступ та поширення інформації чи дезінформації, є не менш важливою, ніж війна иншими методами. У цей критичний час Державна служба спеціяльного зв’язку, що виконує функції передачі інформації, повинна одержати законодавчу підтримку. Посилення Державної служби спецзв’язку та захисту інформації – це ще один аспект посилення кібербезпеки держави. Тому Україна потребує створення правового механізму, який забезпечить залучення цієї важливої служби до бойових дій у період воєнного стану”, – підкреслив парламентар.

Юрій Сиротюк також зазначив, що законопроєкт передбачає поширити деякі положення, що регулюють діяльність міліції, на особовий склад Головного управління фельд’єгерського зв’язку, яке входить до складу Держспецзв’зку, та наголосив на слушності висловлених Головним науково-експертним управлінням зауважень, які, однак, може бути розглянуто в мирний час. “Одне з головних зауважень експертного управління – надмірність пільг для військовослужбовців. Але якщо ми сьогодні не забезпечимо соціяльний захист, гідну оплату праці, не забезпечимо житлом усіх військовиків Держспецслцужби – завтра доведеться забезпечувати чужу армію”, – наголосив депутат-свободівець.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України