Авторські статті

Держава має нарешті відмовитися від популізму в системі охорони здоров’я

Дія мораторію на реорганізацію закладів охорони здоров’я, завдаючи медичній галузі непоправної шкоди, є популістською у своїй основі й потребує негайного скасування. Про це 14 березня 2014 року під час наради з питань реформування системи охорони здоров’я в Україні заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.

Як наголосив урядовець, нещодавно ухвалений Верховною Радою Закон України “Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я” не лише суперечить українській Конституції та чинному законодавству, але й консервує напівфеодальну систему фінансування потреб галузі, що збереглася в Україні ще з совєцьких часів. “Закон суттєво звужує повноваження місцевих громад у царині надання якісних медичних послуг, бо гальмує процес оптимізації видатків, отже стримує розвиток системи охорони здоров’я. У підсумку ми, з одного боку, продовжуємо витрачати мільйони на порожні ліжка, а з иншого – саме цих коштів не вистачає закладам охорони здоров’я для поліпшення ситуації в галузі”, – зауважив віце-прем’єр-міністр України.

Олександр Сич закликав представників центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування і роботодавців об’єднати зусилля в інтересах пацієнтів як кінцевих споживачів медичних послуг, а також доручив МОЗ спільно з представниками інших центральних органів виконавчої влади та громадськоси підготувати проєкт відповідних змін до чинного законодавства.

“Ми маємо не лише унеможливити корупцію та лобізм у царині охорони здоров’я, але й віднайти оптимальну модель реформування галузі з урахуванням міжнародного досвіду, яка дозволить суттєво поліпшити адресність і якість надання медичних послуг”, – резюмував свободівець.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України