Авторські статті

“Денег нет, но вы держитесь”, – або чому прем’єр призупиняє платежі з бюджету

Спробую “на пальцях” пояснити сенс цього документа. Якщо коротко – просто немає грошей.

Про це пише Юрій Бірюков на своїй сторінці у фейсбук.

1) Кабмін зупинив всі платежі з бюджету, виняток становлять лише захищені статті. Це означає, що пенсії заплатять, продукти для армії оплатять, зарплату заплатять. А ось інше …

2) А ось інше буде чекати. І це не питання виключно держорганів, під удар потрапили всі комерційні підприємства, які уклали з державою договора на поставку.

3) Продав державі хоч щось, хоч канцтовари? Поставив продукцію? А ось гроші … почекай. Взяв кредит, щоб закупити щось, розраховуючи на своєчасну оплату? Влітаєш на відсотки? Упс …

4) Через кілька днів касовий розрив (називають суми в десятки мільярдів гривень) якось стабілізують, почнуть якось виштовхувати платежі. У цей момент можуть запропонувати … 5-10% … це ж не багато … зате платіжку проведуть …

Саме це ми знайшли в МО в 14-му році, саме це було обрубано в першу чергу. За п’ять минулих років таких проблем не було, не було і запитів на “промаслювання” проходження платіжок.

5) Ті платежі, які застрягнуть в цьому році (а такі будуть і таких буде багато), почнуть виходити з Казначейства тільки в березні наступного року. Бо в січні-лютому тільки захищені статті, бо пролонгації узятих зобов’язань і все це.

6) Ці ж платежі, які переповзуть на наступний рік, ляжуть на бюджет наступного року. Додавати в бюджет ніхто нічого не буде, а значить летить під укіс планова програма закупівель 2020 року.

Так що, через тиждень сотні тисяч людей відчують те, що “денег нет, но вы держитесь”. Наслідки будуть ікаться до середини весни.

Ну, що ж, вітаю тих, хто хотів “нові обличчя”. Ви самі себе і зробили.

Пішов шукати ем … Емм … еммм … патію?

Юрій Бірюков

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України