“День перемоги”, який забирає в українців життя

Друга світова війна для Росії не закінчилась – вона проектує її у сьогодення. На російських телеканалах і досі розповідають про незавершене “визволення Європи від коричневої чуми”. В російському суспільстві сформували думку, що місія Путіна – очолити хрестовий похід для очищення світу від цієї чуми, чи, принаймні, очистити від неї сусідні держави. 2008 року це була Грузія, сьогодні – Україна. Чи зупиниться Путін?

Все залежить від того, чи зупинимо його ми. Як це можна зробити? Якщо ми хочемо порвати з кимось майбутнє – ми повинні порвати з ним минуле. Ні для кого не секрет, що історія – це політика, спрямована в минуле, яка визначає політику майбутнього. Путін хоче відродити Совєцький Союз, а легітимізувати його дії на цих територіях покликана совєцька концепція історії. Чи точніше – ті, хто погоджується з цією концепцією. Ті, для кого 9 травня і далі залишається “Днем перемоги”, а не пам’яті. Днем продовження совєцьких традицій. Таким людям дуже важко зрозуміти, як це Росія може окупувати Україну. Для таких людей російське вторгнення в Україну – це не що інше, як… визволення від “фашистів, які засіли у Києві і скоро прийдуть до них”. Саме такі люди є п’ятою колоною в захопленні українських територій російськими “зеленими чоловічками”.

Саме такі люди в умовах сьогоднішньої російської окупації відіграють роль п’ятої колони. Вони проти повалення пам’ятників Лєніну, бо біля кого ж іще вони збиратимуть свої совєцькі, чи то пак, проросійські мітинги. Вони гордо носитимуть георгіївські стрічки – ті ж стрічки, за якими ідентифікують своїх і “зелені чоловічки”. Їм у голову не приходить, як можна жити в Україні у місті Дніпродзержинськ (названого в честь головного чекіста Фелікса Дзержинського). Вони за другу державну мову російську – це для них стане першим кроком для “Вack in U.S.S.R”. Вони хочуть “умєрєть в “Савєцкам Саюзє”. Таким людям Росія подарувала смерть, а в тих, хто хоче жити в незалежній Україні, забирає життя…

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh