Спілкування з дельфінами вирішує навіть сімейні проблеми…
Те, що звірі можуть лікувати, знали ще в давнину. Тоді їм передавали хвороба, прикладаючи тварини до хворого місця, тобто вирішували фізіологічні проблеми. А сьогодні дельфінотерапія лікує безліч хвороб.
Термін зоотерапія був вперше вжитий Борисом Левінсоном – психіатром. Він підійшов до цього факту з психологічного боку виходячи з своїх спостережень, за якими тварини допомагали позбутися стресів, неврозів і депресій.
Девід Натансон, англієць, морський біолог ставши засновником дельфінотерапії. Він робить перші сеанси в 1980 році у Флориді і відкрив, що у людини при спілкуванні з дельфіном відбувається релаксація організму та знижується збудження центральної нервової системи.
Користь дельфінотерапії для дітей і дорослих
- Сьогодні вже достеменно відомо, що дельфінотерапія коригує хід ДЦП, раннього дитячого аутизму, синдром Дауна, неврозів різного роду.
- Крім того, помічено позитивний ефект при роботі з незрячими людьми, хворими на онкологію, людьми, що пережили сильний стрес або отримали важкі травми.
- Спілкування з дельфінами вирішує навіть сімейні проблеми.
- Гідрокінезотерапія (лікування рухом у води) і емоційне спілкування з «розумною рибою» – це два кіті, на яких заснована дельфінотерапія. Дотик до тіла риби, купання з ним дає значне зниження рівня цукру в крові у діабетиків, збільшення тілесного комфорту у 87% людей, поліпшення мови при логоневрозах у 75%, зниження частоти астматичних нападів у 38%, збільшення концентрації уваги у 61% пацієнтів.
Відео з дельфіном на пам’ять
Якщо ви хочете підняти собі настрій, то поплавати з дельфіном і зніміть на відео. Фото не зможуть передати тієї атмосфери і тих почуттів, які ви будете відчувати. Для сеансу потрібно надіти спеціальний костюм, який буде триматися навіть під час швидкого плавання з твариною.
Курс дельфінотерапії
Якщо ви потребуєте дельфінотерапії, то, як і з будь-якими ліками, вам потрібно пройти курс лікування. Його тривалість визначається індивідуально. Для позбавлення від важкої депресії може вистачити 1-2 сеансів за півгодини, а при більш складних проблемах потрібно відвідувати дельфінарій протягом місяця (це мінімум) по 2-3 рази в тиждень. Після проходження курсу фізіолог і психолог будуть вирішувати, чи достатній він був для вас чи потрібно повторити через 1,5-3 місяці.
Врахуйте, що дельфіни плавають в прохолодній води, тому постарайтеся прийняти гарячий душ, погрітися на сонці або хоча б випити гарячий чай після процедури. Не варто її проводити, якщо ви застудилися. Обов’язково при собі потрібно мати банний махровий рушник або халат.
Дельфіни не люблять, коли:
- В дірочку на голові, через яку вони дихають, їм засовують пальці;
- Стосуються їхніх очей або вушок, розташованих за очима;
- Їм нав’язувати язують спілкування. Якщо риба спливає, то її не потрібно насильно утримувати;
- Їм лізуть в рот стосуються їхніх зубів.
Важливі факти про дельфінів:
- Дельфінам покладено відпочинок між сеансами від 10 до 30 хвилин в залежності від пацієнта, з яким він спілкувався до вас.
- Самки більш податливі і можуть грати за вашими правилами, а самці – ні. Вони змушують партнера виконувати те, що їм подобається.
- Для новачків, які невпевнено відчувають себе у води, для компанії більше підійдуть білухи. Вони спокійніше. А тім, хто вміє і любити гратися, плавати і пірнати, краще вибрати афалінів. Вони ведуть себе як діти.
Ще деякі тонкощі дельфінотерапії
- Перед першим сеансом дельфінотерапії слід відвідати штатного психолога, щоб він підібрав вам дельфіна, призначив тривалість курсу та сеансу.
- Перед запливом потрібно познайомитися з «доктором». Для цього з ним грають на помості – гладять, кидають м’яч і т. д.
- Білуха подобається, коли їм чешуть небо, а афалинам – коли лоскочуть черевце.
- Навіть після знайомства під час сеансу дельфіни не підпливають до пацієнта відразу. Має пройти певний час (від 2 до 10 хвилин), під час якого риби освистують новенького.
- Не пробуйте насильно чіплятися за дельфіна, метушитися, проявляти агресію – він цього не терпить. Зачекайте, поки дельфін сам запропонує вам свій плавник для спільного плавання.
- Навряд чи тренер буде давати вам поради по спілкуванню з рибою – дійте по інтуїції і контактуйте в задоволення. Озивайтеся на заклики дельфіна до гри і спілкування, адже він «доктор» і знає, що вам потрібно.
- В кінці кожного сеансу дякуйте рибку за лікування. Можна навіть поцілувати дельфіна.