Авторські статті

Декриміналізація, дерусифікація та депутінізація дозволить реально змінити державний і національний організм

4 лютого 2014 року, виступаючи з трибуни Верховної Ради України, голова фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив, що аби зупинити нагнітання небезпечної ситуації в країні і, по суті, врятувати українську державу необхідно негайно провести конституційну реформу, внести зміни до закону про декриміналізацію, скасувавши будь-які умови щодо звільнення затриманих учасників акцій протесту, заслухати звіт генпрокурора і міністра внутрішніх справ щодо розслідування справ катування, викрадення, убивств людей і готувати документи до Гаазького трибуналу для засудження злочинців. Це, за словами націоналіста, – першочергові кроки, які має зробити парламент для початку врегулювання ситуації в країні.

Лідер націоналістів нагадав депутатам про вбитих Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського, Юрія Вербицького, Романа Сеника, Богдана Калиняка, про сотні травмованих і скалічених людей, про 30 зниклих безвісти, сотні невинних за ґратами, сотні поламаних людських доль.

“Невже депутати, члени уряду, які дуже швидко втекли з парламенту, хочуть продовження списку, продовження убивств, кровопролиття на вулицях Києва? Прийшов час усе це зупинити, і кожен має усвідомлювати, що відповідальність за смерті, каліцтва, порубані долі лежить на тих, хто розв’язав провокації, протистояння, саме на тих, хто роздмухує вогонь громадянської війни; тих, кого нині підпирають їхні господарі з Москви, яка нині дуже зацікавлена в тому, аби розчленувати Україну, щоби знищити нашу територіяльну цілісність”, – наголосив Олег Тягнибок. За словами Голови ВО “Свобода”, Кремль уже активізувався і почав творити п’яту колону в Україні.

“Треба усвідомити, що передумовою збереження територіяльної цілісности України, збереження суверенітету мають бути не тільки косметичні зміни. Треба негайно повертатися до Конституції 2004 року, щоби змінити та збалансувати повноваження президента, парламенту та Кабміну. Треба однозначно ухвалювати рішення про так звану декриміналізацію, потрібно робити усе, що дозволить розв’язати суспільно-політичну кризу в країні. Усе, аби не допустити громадянського протистояння, війни. Те, що відбувається на майданах, – не конфлікт між українцями, які проживають у різних частинах країни, – це протест народу, який довели до відчаю, проти владного режиму, який говорить з людьми лише мовою сили та зброї.

Аби зробити реальні кроки, не вдасться обійтися косметичними змінами, не можна розраховувати лише на те, що Захід чи хтось инший надасть фінансову підтримку, бо це не розв’яже проблему, а тільки відтермінує неминучий дефолт економіки, яка вщент розвалена і розграбована. Треба робити реальні зміни державного і національного організму, і базою для цього має бути декриміналізація, дерусифікація та депутінізація української громади та суспільства.

Кремль хоче скористатися із нинішньої ситуації в Україні, аби розчленувати і розділити нашу державу. Ми вже зараз перебуваємо перед можливою втратою територіяльної цілісности, і, можливо, державного суверенітету. Тому треба негайно зупинити спроби створення п’ятої колони, яка нині готується розв’язати громадянське протистояння в українському суспільстві. Фактично українській громаді нині протистоїть такий собі гібрид у складі рецидивістів, чекістів, новітніх капіталістів-олігархів, потворний симбіоз російського чорносотенства, сталінського большевизму і новітніх українських мафіозних структур. Саме тому треба усвідомити, що парламент іще має шанс реабілітуватися перед громадою. Зараз бездіяльність Верховної Ради породить лише нову кров на вулицях. Схаменіться і зупиніться, владо, не творіть геноциду власного народу в ХХІ столітті!

Наше завдання – провести конституційну реформу, внести зміни до закону про декриміналізацію і скасувати будь-які умови щодо звільнення затриманих учасників акцій протесту, заслухати звіт Генпрокурора і міністра внутрішніх справ щодо розслідування фактів катування, викрадення, убивств людей. Також необхідно готувати документи до Гаазького трибуналу для засудження злочинців, перед чим ратифікувати Римський статут міжнародного карного суду – ось першочергові кроки, які треба зробити для порятунку нашої держави”, – заявив Олег Тягнибок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України