Декларацію подають усі, хто отримав прибутки попереднього року: наймані, автономні працівники і ті, хто працює із partita IVA. Підприємці, зобов’язані робити це, навіть не отримавши прибутків
Декларація про прибутки – це документ, на підставі якого держава оцінює прибутки громадян, отримані протягом року, та визначає/регулює суму податків, які вони сплачують.
Декларацію можуть подавати усі, хто отримав прибутки попереднього року: наймані, автономні працівники і ті, хто працює із partita IVA Підприємці, зобов’язані робити це, навіть не отримавши прибутків.
Щороку Податкова поліція (Agenzia delle Entrate) надає бланки, на яких можна задекларувати свої прибутки. Для фізичних і юридичних осіб вони різні. Найпоширенішими є бланки Modello 730 e il Modello Unico.
Що таке CUD
CUD (Єдиний сертифікат прибутків) – це документ, який щороку видають підлеглим працівникам, які отримують прибутки від найманої роботи (наприклад, працівники за проектом) та пенсіонерам.
Домашні працівники, навіть якщо вони не отримують busta paga мають право вимагати отримання CUD від свого роботодавця (квитанції INPS (Національного інституту соціального захисту), підтверджують суму прибутків та внесених контрибутів).
В CUD вказують:
· прибутки за попередній рік;
· відрахування та податкові пільги за членів сім’ї на утриманні;
· суми сплачених контрибутів соціального страхування та благодійності, або ті, які мають бути сплаченими до органів соціального забезпечення.
В CUD вказуються суми прибутків, отриманих від роботи чи пенсії, тому цей документ потрібний для декларації про прибутки.
Увага! Той, хто отримує CUD, звільняється від декларування прибутків, якщо він мав лише прибутки від підлеглої роботи чи пенсії, вказані у CUD.
Modello 730
Мodello 730 подають підлеглі працівники та пенсіонери, особливо ті, хто має родичів на утриманні, навіть якщо останні не проживають в Італії.
Мodello 730 простий у заповненні і не вимагає підрахунків. Ті, хто попереднього року сплатив надмірну суму податків, має право на повернення надлишку із busta paga або з наступною пенсією. Якщо ж було заплачено замало податків, різницю вирахують із зарплати чи пенсії.
Які прибутки слід декларувати?
Мodello 730 можна використовувати для декларації:
· прибутків від найманої роботи;
· прибутків, прирівняних до отриманих від найманої роботи;
· прибутків від нерухомості;
· нетрудових прибутків (прибутків від капіталу);
· прибутків від автономної роботи, для яких не обов’язково мати partita IVA;
· деяких додаткових прибутків із окремим оподаткуванням.
Хто може скористатися Modello 730?
Modello 730 можуть скористатися:
· пенсіонери та наймані працівники;
· особи, які отримують компенсації, що заміняють прибутки від найманої роботи (наприклад, допомога з безробіття);
· працівники кооперативів;
· священики Католицької церкви;
· судді, парламентарі та службовці, які обіймають виборчі державні посади (регіональні, провінційні і міські радники та ін.);
· особи, зайняті в соціально корисних роботах;
· сільськогосподарські виробники, які не зобов’язані подавати декларацію Irap e Iva.
Документи для декларації Modello 730:
· декларація про прибутки за попередній рік;
· CUD;
· особисті дані та фіскальні коди родичів на утриманні;
· реєстраційні дані про нерухомість, за її наявності;
· фіскальні квитанції та фактури, за витрати на які можна претендувати на зменшення податків (витрати на медичне обслуговування, квитанції про купівлю ліків, фактури стоматологів, витрати на благочинність, абонементи на міський транспорт, відсотки на банківські позики та ін.)
Терміни для подання Modello 730
30 квітня завершуються терміни для подачі modello 730 до роботодавців чи пенсійних закладів.
До 1 червня modello 730 можна подавати до CAF (центрів податкової асистенції, які допомагають у заповненні бланків), або спеціалістам з торгового права та податкових питань (commercialistа).
Modello Unico
Мodello Unico – це бланк фіскальної декларації, яким можуть скористатися такі категорії платників податків:
· особи, які не мають CUD і не можуть подавати modello 730;
· особи, які виконують кілька робіт (мають кількох роботодавців або ж упродовж року змінили місце праці);
· фізичні особи, які упродовж року отримували прибутки із кількох джерел (прибуток від нерухомості, випадкової чи постійної автономної роботи, підприємництва, найманої роботи чи пенсії);
· платники податків, які повинні подавати щонайменше дві із таких декларацій: декларацію про прибутки, IVA, IRAP;
· домашні працівники.
Документи для декларації Modello Unico:
· декларація про прибутки за попередній рік;
· CUD за попередній рік;
· особисті дані та фіскальні коди родичі на утриманні;
· документація, що засвідчує здійснену роботу (усі види роботи, здійснені з partita IVA);
· фіскальні квитанції та фактури, за витрати на які можна претендувати на зменшення податків (витрати на медичне обслуговування, квитанції про купівлю ліків, фактури стоматологів, витрати на благочинність, абонементи на міський транспорт, відсотки на банківські позики та ін.)
Адвокат Розанна КАДЖАНО,
переклад Маріанни Сороневи