Авторські статті

Давиденко: VIP-пацієнти які захворіли коронавірусом почали рятувати систему охорони здоров’я України

Багато думав. Говорив з адекватними чиновниками, лікарями і медичними імпортерами. Загальна думка у всіх однакові. Про це повідомив Олексій Давиденко.

Те що в Україні першими з симптомами коронавірусу потрапили в лікарню саме ВІП пацієнти які прилетіли з Європи – це просто якийсь Божий промисел.

Якби цього літака з Куршавеля не було б – його треба було б обов’язково придумати.

Забезпечені люди це ж тусовка. Новина про те як легко виявляється можна захворіти і в яких умовах в ситому і забезпеченому Києві лікують їх знайомих, що немає нічого від тестів до ЕКМО – привела більшість багатих, впливових і успішних людей цієї країни в абсолютний шок.

З тих хто захворів все так чи інакше когось знали. І усвідомлення того, що ось прямо зараз твій сусід по Кончі Заспі, твій знайомий по спортзалу, твій колега по Парламенту або подружка твоєї дружини вже захворіли і вже вимагають госпіталізації і висококласної медичної допомоги – стало для більшості закликом негайно діяти.

Саме найвпливовіші і забезпечені люди цієї країни першими усвідомили, що якщо прямо зараз не почати допомагати і за свої кровні забезпечувати лікарні – то завтра і їм буде ніде і ні на чому лікуватися.

І рятуючи себе вони почали рятувати всю систему охорони здоров’я країни.

За один цей місяць, всі ці люди, їхні друзі, їхні колеги і люди з їхнього оточення вклали в українську медицину більше, ніж всі спонсори за всі роки незалежності.

Влада повільна.

Держава інертна.

Рішення загрузли в бюрократії.

Бюджетні закупи сильно зарегульовані.

І добровільні приватні великі гроші стали справжнім порятунком

Зекономлено дорогоцінний час. Зекономлено вже як мінімум кілька мільярдів бюджетних гроші. І головне – на тому що вже було закуплено ними і поставлено по країні, сьогодні вже щосили лікують і рятують людей.

Це фактично запустило божевільну хвилю меценатства і позабюджетного забезпечення лікарень і лікарів по всій країні.

Повірте. Вартість газоаналізаторів, насосів, моніторів, рентгенів, УЗД, апаратів ШВЛ, ЕКМО це не каски і не тепловізор – купити це звичайним людям було б просто не під силу.

Так не можна звичайно говорити. Але все що не робиться – все на краще.

Тепер вже точно можна сказати. За фактом, всі ці сотні меценатів дуже сильно допомогли не тільки собі – скільки всій Україні.

Дякуємо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України