Давиденко: VIP-пацієнти які захворіли коронавірусом почали рятувати систему охорони здоров’я України

Багато думав. Говорив з адекватними чиновниками, лікарями і медичними імпортерами. Загальна думка у всіх однакові. Про це повідомив Олексій Давиденко.

Те що в Україні першими з симптомами коронавірусу потрапили в лікарню саме ВІП пацієнти які прилетіли з Європи – це просто якийсь Божий промисел.

Якби цього літака з Куршавеля не було б – його треба було б обов’язково придумати.

Забезпечені люди це ж тусовка. Новина про те як легко виявляється можна захворіти і в яких умовах в ситому і забезпеченому Києві лікують їх знайомих, що немає нічого від тестів до ЕКМО – привела більшість багатих, впливових і успішних людей цієї країни в абсолютний шок.

З тих хто захворів все так чи інакше когось знали. І усвідомлення того, що ось прямо зараз твій сусід по Кончі Заспі, твій знайомий по спортзалу, твій колега по Парламенту або подружка твоєї дружини вже захворіли і вже вимагають госпіталізації і висококласної медичної допомоги – стало для більшості закликом негайно діяти.

Саме найвпливовіші і забезпечені люди цієї країни першими усвідомили, що якщо прямо зараз не почати допомагати і за свої кровні забезпечувати лікарні – то завтра і їм буде ніде і ні на чому лікуватися.

І рятуючи себе вони почали рятувати всю систему охорони здоров’я країни.

За один цей місяць, всі ці люди, їхні друзі, їхні колеги і люди з їхнього оточення вклали в українську медицину більше, ніж всі спонсори за всі роки незалежності.

Влада повільна.

Держава інертна.

Рішення загрузли в бюрократії.

Бюджетні закупи сильно зарегульовані.

І добровільні приватні великі гроші стали справжнім порятунком

Зекономлено дорогоцінний час. Зекономлено вже як мінімум кілька мільярдів бюджетних гроші. І головне – на тому що вже було закуплено ними і поставлено по країні, сьогодні вже щосили лікують і рятують людей.

Це фактично запустило божевільну хвилю меценатства і позабюджетного забезпечення лікарень і лікарів по всій країні.

Повірте. Вартість газоаналізаторів, насосів, моніторів, рентгенів, УЗД, апаратів ШВЛ, ЕКМО це не каски і не тепловізор – купити це звичайним людям було б просто не під силу.

Так не можна звичайно говорити. Але все що не робиться – все на краще.

Тепер вже точно можна сказати. За фактом, всі ці сотні меценатів дуже сильно допомогли не тільки собі – скільки всій Україні.

Дякуємо.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh