Техно

DARPA шукає інструменти ШІ для автоматизації відстеження даних супутникових датчиків

«Традиційний збір даних космічної розвідки, спостереження та розвідки (ISR) може бути закритим і трудомістким» Сандра Ервін

BAE Systems виграла контракт на суму 7 мільйонів доларів від Агентства передових оборонних дослідницьких проектів на розробку інструментів ШІ для автоматизації відстеження даних, зібраних військовими супутниками.

25 травня компанія оголосила, що співпрацюватиме з фахівцями зі штучного інтелекту OmniTeq і AIMdyn над проектом DARPA, відомим як Oversight.

DARPA також вибрало Apogee Research і Systems & Technology Research для початкової фази програми.

«Традиційний збір даних космічної розвідки, спостереження та рекогносцировки (ISR) може бути відокремленим і трудомістким», — заявили в DARPA.

Поточна залежність від окремих операторів наземних станцій «суттєво збільшує затримку та мінімізує тактичну корисність даних супутникових датчиків», — сказав Лейл Радд, менеджер програми з нагляду в Управлінні тактичних технологій DARPA.

За його словами, оскільки Космічні сили та Агентство космічного розвитку готуються до розгортання великих угруповань сенсорних супутників, їм знадобляться інструменти для автономного відстеження цілей, що цікавлять.

Програма контролю DARPA розроблятиме програмне забезпечення з підтримкою штучного інтелекту, яке автономно підтримує постійну «охорону» великої кількості цілей, які відстежуються супутниками.

Три компанії, відібрані для 15-місячної фази 1 нагляду, визначать вимоги до відстеження, потреби в ресурсах та інтерфейси між технологіями, що розробляються.

На другому етапі програмне забезпечення буде переведено на орбітальний космічний апарат.

Програмне забезпечення для переходу на супутники SDA

Джон Граймс, директор відділу малих супутників FAST Labs BAE Systems, сказав, що програмне забезпечення компанії для контролю треків буде застосовано до багатьох типів датчиків, включаючи електрооптичні та радіочастотні.

Якщо BAE буде обрано для фази 2 і далі, програмне забезпечення можна буде розгорнути на сенсорних супутниках Агентства космічного розвитку, які відстежують гіперзвукові ракети, сказав Граймс.

Граймс описав гіпотетичний сценарій того, як працюватиме автономне утримання цілі. Супутник, наприклад, виявляє сигнал від судна, який є неочікуваним, оскільки воно знаходиться в контрольованому регіоні океану. Бортова система оновлює інформацію про інші супутники в мережі та призначає цьому судну пріоритет для зберігання.

Негайно електрооптичний супутник, що пролітає над головою, робить зображення та ідентифікує судно як рибальське. Це місцезнаходження та ідентифікатор потім надсилаються на найближчий корабель берегової охорони для дослідження.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України