ЄС|NATO

ЦАХАЛ використовує проти бойовиків новітній колісний БТР, який Ізраїль створював на заміну гусеничному “ветерану”. Відео

Бронетранспортер Eitan є однією з новітніх ізраїльських розробок, яка лише цього року потрапила на озброєння Армії оборони Ізраїлю

Джерело: Defence Express

Наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Газа серед усього має стати справжнім випробуванням для низки нових ізраїльських мільярдних розробок — це і лазерний комплекс Iron Beam, з яким вже був “фальстарт” у вигляді запису комп’ютерної гри, і танк Merkava Mk 5 Barak, а також колісний бронетранспортер Eitan.

Щодо останнього, то нещодавно ЦАХАЛ на своїх офіційних ресурсах оприлюднив низку фото, які свідчать про те, що ізраїльські військові вже активно використовують цей бронетранспортер на полі бою.

ЦАХАЛ кидає проти бойовиків новітній колісний БТР, який Ізраїль створював на заміну гусеничному "ветерану"

Бронетранспортер Eitan, фото — Israel Ministry of Defense

Зокрема одне з зображень з колісним БТР Eitan Армія оборони Ізраїлю опублікувала у рамках замітки про 29 день війни з ХАМАС (4 листопада 2023 року), причому фото розміщено під уривком, де у ЦАХАЛ звітують, що ізраїльські військові завдали ударів по протитанкових вогневих позиціях і військовому посту терористів з Хезболли у відповідь на запуск протитанкової ракети з територію Лівану.

БТР Eitan на полі бою, фото — Israel Defense Forces
БТР Eitan на полі бою, фото — Israel Defense Forces

 

Нагадаємо, що вперше бронетранспортер Eitan був представлений у серпні 2016 року, серійне виробництво машин стартувало у 2022 році — до речі, під час вибору гармат для своїх новітніх бойових броньованих машин Ізраїль ретельно вивчав досвід бойових дій в Україні.

Водночас на озброєння ЦАХАЛу машина потрапила вже у 2023 році, 28 травня голова Управління танків і БТР міноборони Ізраїлю Орен Гібер заявив, що перші серійні БТР Eitan були доставлені у 933-у піхотну бригаду “Нахаль”, що входить до складу 162-ї бронетанкової дивізії “Ха-Плада” Південного військового округу.

БТР Eitan на полі бою, фото — Israel Defense Forces
БТР Eitan на полі бою, фото — Israel Defense Forces

 

Тож війна проти ХАМАСу стане першим справжнім бойовим випробуванням для цих новітніх ізраїльських бронетранспортерів, причому як раніше відзначали у ЗМІ, вперше БТР Eitan бригада “Нахаль” пустила в хід ще 7 жовтня, у перший день, коли бойовики ХАМАСу атакували Ізраїль, і що ця машина брала участь у боях в Зікімі, де розташована ізраїльська навчальна військова база “Бахад 4”

Нагадаємо, що Ізраїль розробляв свій БТР Eitan на заміну американському бронетранспортеру M113 — ще у 2014 році після операції Protective Edge гостро постало питання потреби в створенні нової машини.

M113, фото — U.S. DoD
M113, фото — U.S. DoD

 

Бронетранспортер Eitan має вагу до 35 тонн, захист на рівні STANAG 4569 lvl 4, може перевозити до 12 осіб (3 члени екіпажу і 9 десантників), максимальна швидкість – 90 км/год.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України