Авторські статтіНовини

«Цунамі» з зірок і газу створило яскраве явище в галактиці IC 2163

“Цунамі” з зірок і газів, що розбиваючись об спіральну галактику IC 2163, яка перебуває близько 130 мільйонів світлових років від Землі, нагадує пару очей, як видно на нових приголомшливих фотографіях, зробленими вченими. Явище сталося після зіткнення IC 2163 з іншого галактикою, відомої як NGC 2207.

Зіткнення галактик не рідкісні, навіть Молочний Шлях і галактика Андромеди, пов’язані дією сили тяжіння, наближаються один до одного з великою швидкістю. Потенційний конфлікт, як очікується, відбудеться через мільярди років. Ці взаємодії галактик стимулюють утворення масивних зірок, і багато з них стають надновими.

У разі IC 2163 і NGC 2207, три вибухи наднових вже відбулись протягом останніх 15 років, так як взаємодія між двома галактиками була ретельно вивчена. У статті, опублікованій в Astrophysical Journal, вчені описали формування сліпучих “глазоподібних” дуг у результаті цих взаємодій. Відкриття такого роду є рідкістю і може пролити світло на процес галактичного зіткнення.

Це “цунамі” виробляється в результаті зіткнень між двома галактиками, що призводить до накопичення газу, і це те, що породжує нові скупчення зірок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України