Не в кожній дзеркалці є активний екранчик з переглядом кадру ДО зйомки — на ньому можна тільки дивитися фотографії. Дуже багато хто в підсумку були неприємно вражені, переходячи на зеркалку: а чому не можна наводитися по екранчику? (ситуація давно змінилася: зараз практично всі дзеркальні фотоапарати оснащуються таким дисплеєм.)
Хочу кілька слів сказати про таку зручність як поворотний екранчик, який мають деякі цифрокомпакти дзеркальні фотокамери. Зручність далеко не безкоштовна, (а що в нашому світі дається задарма, крім сиру у відомому місці?) але воно того варте. Є деякі моменти, які досить важко (а то й зовсім неможливо) зняти без поворотного екрану. Це зйомка у важкодоступних місцях, та/або з незручного становища. Навіть знімаючи портрет зі штатива зручніше направляти камеру не кожен раз прикладаючись до вічка видошукача — і не перериваючи тим самим контакту з об’єктом зйомки. Великий вибір фотоапаратів є в інтернет магазині техніки
Деякі дзеркальні фотокамери, як згадувалося, теж мають екран Live View, в т. ч. і поворотний. Навіщо дзеркалці Live View, коли у неї більш точний видошукач ніж в комплекті? По-перше, ситуації перерахував вище, по-друге — на екранчику більше вміщається інформації, ніж у видошукачі, що іноді більш зручно. Бажано візувати все ж через видошукач, а обрізати по екранчику слід тоді, коли це важко з видошукачем і не потрібна швидкість зйомки.
Перша в світі дзеркальна фотокамера, яка підтримує візування по РК-дисплею, була випущена в 2006 році (Olympus E-330 ), а зараз більшість дзеркальних фотоапаратів обладнані дисплеями з технологією Live View. З поворотних екранів деякі можна повертати в одній площині, деякі в декількох площинах, що є більш зручно. Цікаво, що всі мильниці і цифрокомпакти (на відміну від дзеркалок), набагато раніше мали екран з попереднім переглядом, в т. ч. і поворотний.