Техно

Компанія CycloTech представила концепт літаючого автомобіля eVTOL для переміщення по місту. Відео

Компанія CycloTech представила свій перший концепт літального апарату CruiseUp. Це унікальний на вигляд персональний двомісний повітряний автомобіль eVTOL, призначений для перельотів по місту.

У морському світі вони відомі як гребні гвинти Voith-Schneider, і ці циліндри тяги, що обертаються, мають «стінки» з лопатей крила, призначені для нахилу при обертанні стовбура завдяки стрижням, з’єднаним з автоматом перекосу. Ця схема роботи схожа на те, як працюють гвинти вертольота, змушуючи лопаті безперервно змінювати свій крок при обертанні стовбура, так що тяга досягає піку в певній точці обертання і швидко згасає.

Таке розташування означає, що ви можете обертати стволи з більш менш постійною швидкістю двигуна, а потім майже миттєво спрямовувати пряму тягу на 360 градусів – в основному вниз, в даному випадку, але для цих стволів так само легко керувати тягою назад, щоб прискорити рух уперед.

CycloTech представил концепт летающего автомобиля eVTOL с двигателем CycloRotor

Надшвидкий вектор тяги є ключовою перевагою гребного гвинта Voith-Schneider у морському світі. Він пропонує буксирам, поромам та іншим судам можливість точно позиціонуватися у воді, утримуватися на одному місці незалежно від того, що відбувається навколо них і швидко врівноважувати сили буксирування, які в іншому випадку могли б перекинути їх.

Очевидно, що ці циклоротори не перевершать звичайні електричні пропелери у світі eVTOL, де вага та ефективність мають першорядне значення через мізерну здатність літієвих батарей накопичувати енергію. Але в майбутньому, де зберігання енергії не є обмежуючим фактором, їх гнучкість може стати в нагоді. Літальний апарат зможе зависати плавніше і стабільніше, ніж його конкуренти, просто тому, що він може швидше реагувати на пориви вітру.

CycloTech представил концепт летающего автомобиля eVTOL с двигателем CycloRotor

Концепція CruiseUp air приблизно в півтора рази більша за звичайний наземний автомобіль, але вміщує лише двох – хоча є невелике багажне відділення.

Він працює із шістьма циклороторами, хоча візуально відразу видно лише чотири з них по кутах. Два інших встановлені в носовій і кормовій частині кабіни і обертаються навколо поздовжньої осі. Таким чином, вони можуть допомогти з тягою вниз, а також бічним тягою для бокового руху або обертання, але вони не сприятимуть тязі вперед або назад.

CruiseUp поводитиметься багато в чому як традиційний мультикоптер у польоті – у нього немає крил, що забезпечують підйомну силу для ефективного круїзного польоту, тому він повинен постійно підтримуватися тягою. Максимальна швидкість 150 км/год., розрахунковий запас ходу 100 км.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України