Економіка

Працівники ССЗ «НІБУЛОН» навчаються будівництва нових типів залізничних вагонів та металевих мостів

Працівники ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» (ССЗ «НІБУЛОН») освоюють додаткову спеціальність.

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення компанії.

За сприяння Проєкт USAID “Економічна підтримка України” 14 фахівців підприємства отримують додаткову спеціалізацію з питань будівництва та ремонту нових типів залізничних вагонів і вимог до зведення металевих мостів.

Навчання відбувається в межах реалізації проєкту «Розвиток трудового потенціалу для України» ГО «Міжнародна фундація розвитку».

«Розширення професійної кваліфікації співробітників заводу дозволить ССЗ «НІБУЛОН» зберегти робочі місця та диверсифікуватися за видами діяльності. Досвідчені корабели набудуть кваліфікації вагоно- та мостобудівників, поки їх компетенції у сфері морегосподарського комплексу не затребувані повною мірою в умовах війни через блокування росією чорноморських портів», – йдеться у повідомленні «Нібулону».

Працівники ССЗ «НІБУЛОН» навчаються будівництва нових типів залізничних вагонів та металевих мостів

Фото: facebook.com

Навчання розпочалося в середині вересня і триватиме до середини листопада. На суднобудівників чекає вивчення типів вагонів для перевезення зернових та олійних культур, їх основних параметрів та конструкційних матеріалів, які використовуються у вагонобудуванні. Команда ССЗ «НІБУЛОН» засвоїть експлуатаційні властивості, конструкцію ходових частин, гальм тощо.

«Завдяки навчанню наші фахівці отримають ґрунтовну теоретичну та практичну базу, зможуть обслуговувати вагони, самостійно здійснювати ремонтні роботи й підтримувати їх у робочому стані впродовж усього часу експлуатації», – говорить Богдан Музика, директор ССЗ «НІБУЛОН».

У межах ініціативи «АГРІ Україна» Проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для потреб «НІБУЛОНу» 50 сучасних вагонів-хоперів. Використання цих вагонів уже допомагає компанії покращити економіку транспортування зерна. Заявляється, що вартість перевезення збіжжя власними вагонами на 31% менша за використання послуг зовнішніх операторів.

Працівники ССЗ «НІБУЛОН» навчаються будівництва нових типів залізничних вагонів та металевих мостів

Виготовлені ДМЗ «Карпати» вагони для «НІБУЛОНу» на замовлення USAID. Фото: Нібулон

«Зараз, коли у штаті підприємства з’являться власні спеціалісти з обслуговування, зменшиться сукупна вартість їх обслуговування, що дозволить «НІБУЛОНу» пропонувати ще гнучкіші умови аграріям. Крім того, Проєкт USAID допомагає «НІБУЛОНу» зберігати робочі місця в 9 заблокованих річкових елеваторах, у яких виникли додаткові витрати з перевезення збіжжя до найближчої залізничної станції. Для підтримки самоокупності кожного такого підприємства потрібно звідти перевозити понад 10 000 тонн збіжжя на місяць, що забезпечує безперервний щоденний обіг 50 вагонів від них до Ізмаїлу. Сучасні вагони-хопери, які отримала наша компанія, частково компенсують ці додаткові витрати та дозволяють нам забезпечувати роботою наших працівників у ці складні часи», – зазначає Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку «НІБУЛОНу».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України