Авторські статтіНовини

Curiosity виявив на Марсі сліди озера з прісною водою

У кратері Гейл марсоходом Curiosity на Марсі були виявлені докази, які свідчать про те, що на червоній планеті раніше було прісноводне озеро. Відповідне свідоцтво було опубліковано в джерелі видання Science.

У минулому році дослідники за допомогою даних Curiosity змогли довести, що на Марсі раніше були струмочки, які містять солону воду. Вчені ще тоді говорили про те, що виявлена вода є питною і цілком придатною для споживання її людиною.
Вік утворень, які є на території Марса прирівнюється, орієнтовно, 4,2 мільярдів років. Тим не менш зазначалося, що утворилося озеро  близько 3,5 мільярда років тому, що трохи не збігається з припущеннями вчених.

Озеро, як відзначають дослідники Марса, являє собою не єдину водойму на червоній планеті, так як входить в складну систему, що складається з різних річок, підземних джерел і озер. У цій складній схемі, впевнені вчені, є також бактерії і водорості.
Відзначається також, що дослідження, які проводилися раніше, дають можливість підтвердити те, що на Марсі містилася рідина, однак її склад схожий з кислотою для літієвих батарей.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України