Curiosity виявив на Марсі сліди озера з прісною водою

У кратері Гейл марсоходом Curiosity на Марсі були виявлені докази, які свідчать про те, що на червоній планеті раніше було прісноводне озеро. Відповідне свідоцтво було опубліковано в джерелі видання Science.

У минулому році дослідники за допомогою даних Curiosity змогли довести, що на Марсі раніше були струмочки, які містять солону воду. Вчені ще тоді говорили про те, що виявлена вода є питною і цілком придатною для споживання її людиною.
Вік утворень, які є на території Марса прирівнюється, орієнтовно, 4,2 мільярдів років. Тим не менш зазначалося, що утворилося озеро  близько 3,5 мільярда років тому, що трохи не збігається з припущеннями вчених.

Озеро, як відзначають дослідники Марса, являє собою не єдину водойму на червоній планеті, так як входить в складну систему, що складається з різних річок, підземних джерел і озер. У цій складній схемі, впевнені вчені, є також бактерії і водорості.
Відзначається також, що дослідження, які проводилися раніше, дають можливість підтвердити те, що на Марсі містилася рідина, однак її склад схожий з кислотою для літієвих батарей.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh