Які особливості мають ці катери, і як їх можна використати
Джерело: Defence Express
В попередній публікації ми розгорнуто пояснювали, для чого ЗСУ CB90 та інші катери, спочатку від Швеції та Нідерландів, а тепер могла дати й Фінляндія. А тепер ми хочемо поговорити конкретно саме про десантно-штурмові катери в строю фінського флоту, частину з яких може отримати ЗСУ.
Бо якщо говорити на загальному рівні, то хоча десантно-штурмові катери виробництва Фінляндії не настільки відомі, як шведський CB90, але там теж мова про цікаві, технологічні та універсальні інструменти, які б могли суттєво зміцнити наші морські сили.
Почнемо із найменших потужних зразків, так званих катерів класу G, або ж G-boat для морської піхоти, які мають флоти Швеції та Фінляндії, і котрі в кількості 20 одиниць Стокгольм передає Україні. Довжина корпусу – 8,2 метри, водозаміщення – 2,1 тон, швидкість ходу – до 30 вузлів, десант – 8 осіб.
Наступний клас фінських десантно-штурмових катерів – Uisko, що з фінської означає “драккар”. Довжина корпусу – 10,5 метрів, ширина – 3,5 метрів, осадка – всього 0,5 метрів, швидкість ходу максимальна – до 35 вузлів, корисне навантаження – до 2,5 тон, набір озброєння – або 12,7 мм кулемет або 40-мм автоматичний гранатомет.
Фінський десантно-штурмовий катер класу Uisko
Ще цікавішим виглядає його “наступник” класу Jurmo, котрий візуально має такий же цікавий дизайн, як і CB90, та має заодно відповідну масовість виробництва – орієнтовно 30 одиниць в строю фінського флоту, ще 12 мають бути поставлені до 2029 року включно.
Десантно-штурмові катери Jurmo мають наступні характеристики: довжина корпусу – 14,1 метрів, ширина – 3,65 метрів, водозаміщення – 14 тон, екіпаж та десант – 2 та 20 осіб відповідно, набір озброєння – один кулемет калібру 12,7 мм та один 40-мм автоматичний гранатомет.
Якщо узагальнити все вищевикладене, то будь-який із згаданих типів десантних катерів може суттєво зміцнити ЗСУ, оскільки наші військові зможуть застосовувати такі плавзасоби або для операцій на Півдні України, або ж для охорони наших внутрішніх водних комунікацій.
Раніше Defense Express розповідало про те, що Україна може розраховувати на 912 млн євро збройової допомоги від Німеччини та Бельгії.