Політика

Трамп може стати першим президентом-банкрутом: що сталося

Суд у Нью-Йорку визнав колишнього президента США Дональда Трампа винним у шахрайстві, зобов’язав виплатити $454 млн, заборонив вести бізнес у Нью-Йорку і обіймати керівні посади в американських компаніях.

Грошей для покриття судового рішення у Трампа немає. Спроби отримати кредит провалилися. Адвокати експрезидента і кандидата запевняють, що три десятки поручительських компаній відмовили колишньому президенту в наданні позики, що наблизило Трампа до реальної загрози конфіскації його майна, пише агентство Reuters.

Колишній президент має або виплатити цю суму зі своєї кишені, або внести заставу, щоб запобігти конфіскації активів на користь держави, доки він оскаржуватиме рішення судді Артура Енгорона від 16 лютого проти нього за спотворення вартості майна з метою обдурити кредиторів і страховиків.

Як повідомили адвокати, Трамп, двоє його дорослих дітей та інші керівники Trump Organization досі безрезультатно зверталися до 30 компаній через чотирьох окремих брокерів. Решті обвинувачених загрожують судові рішення на загальну суму 10 мільйонів доларів.

Облігаційна компанія опиниться на гачку будь-яких виплат, якщо Трамп програє апеляцію і виявиться неплатоспроможним.

Справа, порушена генеральним прокурором штату Нью-Йорк Летішем Джеймсом у вересні 2022 року, є однією з кількох юридичних проблем, що не дають спокійно спати кандидату-республіканцю в президенти США.

77-річний Дональд Трамп заперечує свою провину й обіцяє оскаржити рішення, яке ставить під загрозу імперію нерухомості його родини.

Він має внести заставу протягом 30 днів з моменту винесення судового рішення – до 25 березня. В іншому разі держава конфіскує деякі активи Trump Organization, щоб гарантувати виконання вердикту.

У заяві, поданій у понеділок, адвокати Трампа закликали Апеляційну палату штату середньої ланки відкласти виконання рішення, стверджуючи, що сума була надмірною. Наразі невідомо, коли винесе рішення апеляційний суд.

Нагадаємо, Трам назвав президента України Володимира Зеленського “видатним продавцем” і зажадав повернути гроші, витрачені США на допомогу нашій країні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України