Новини з Австрії

Чорний день в австрійських горах: снігові лавини забрали життя сімох людей

Це був чорний день у тірольських горах: після сходу лавини з п’ятьма загиблими в Шпіссі в окрузі Ландек і цілої серії інших нещасних випадків із травмами в п’ятницю ввечері, з лавини в Ауффасі в Унтерланді було знайдено загиблу пару місцевих жителів.

У другій половині дня у Шпіссі у тірольському районі Ландек сталася неймовірна трагедія. 42-річний місцевий гірський та лижний гід та його група з п’яти осіб зі Швеції (чоловіки віком від 43 до 47 років) потрапили під снігову лавину завширшки близько 400 метрів у групі Самнаун на спуску з гори.

“Провідника та чотирьох членів групи було віднесено лавиною на відстань до 350 метрів і повністю поховано під снігом. 43-річного чоловіка з цієї групи віднесло лавиною приблизно на 250 метрів і частково поховало”, – розповіли слідчі.

Останній зміг використати свій мобільний телефон, щоб повідомити про трагедію своєму колегі в Швеції, який потім повідомив про це друга, який залишився в Ландеку. Шведа врешті-решт врятували під час пошукової операції та доставили на рятувальну станцію. Гірського провідника та ще чотирьох людей вдалося витягти зі снігової маси лише мертвими. На місці працювали два швейцарські гелікоптери, австрійський гелікоптер швидкої допомоги та поліцейський гелікоптер.

У другій половині дня двоє місцевих жителів віком 60 і 61 роки вирушили на лижну прогулянку від Шенангеральма в Ауффахе/Вільдшенау до вершини Брайтеггшпітце заввишки 1868 метрів. Близько 15.30 60-річний чоловік повідомив знайомому, що вони досягли вершини. Після того, як до пари довгий час не могли додзвонитись і вона не поверталася додому, незабаром після 21:30 родичі зателефонували до служби екстреної допомоги.

Після цього альпійська поліція та гірничо-рятувальна служба негайно розпочали пошукову операцію.

“Рятувальні служби були підтримані пошуковими собаками, поліцейським вертольотом та пожежною командою, включаючи безпілотник”, – розповів керівник операції.

Близько 0:40 ночі рятувальникам вдалося виявити людей за допомогою лавинного датчика та нарешті відкопати їх. На цей момент обидва вже були мертві.

У Тіролі в п’ятницю зійшло незвичайно велику кількість лавин. До полудня центр управління нарахував 13 лавин, у більшості з яких ніхто не постраждав. Однак у Зельден-ам-Реттенбахфернері лавина зійшла з відкритої лижної зони на схил. За даними центру управління, п’ятеро любителів зимових видів спорту було поховано лавиною, але вилучено живими.

Глава тірольської служби попередження про лавини Руді Майр був “розгніваний і розчарований” у зв’язку з численними сходами лавин у п’ятницю, з яких дві закінчилися трагедіями. Але тут нічого не можна зробити, крім як постійно апелювати до відмови від скітурів та позатрасового катання за таких умов і з невеликим досвідом. Люди просто повинні розуміти, що у певний час просто надто небезпечно і безглуздо з’їжджати навіть із безпечних схилів, наголошує Руді Майр. “Робіть все це з душею і розумом і включайте мозок” – такий заклик голови Тірольської служби попередження про лавини.

За матеріалами: https://www.krone.at/
Фото: Hubert Rauth (Symbolbild)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України