Авторські статтіЗдоров'я

Чому ті, хто рано встає, у рази здоровіші

Пояснюється це розподілом в добі поєднань енергій, званих в Аюрведі дошамі. Саме їх домінування в тій чи інший період, створює сприятливі умови для однієї діяльності і несприятливі для іншої.

Причому інтуїтивно більшість з нас намагається жити згідно з цим закономірностям, відомих нам як «біоритми» або «біологічний годинник». Так, наприклад, час навчання в школах, коледжах та інститутах збігається з періодом найвищої інтелектуальної активності, що триває з 10 до 14 годин дня і пов’ язаним з домінуванням у природі Пітта-доши. На цей же час припадає пік травлення (саме Пітта відповідає за агні — травний вогонь), обід вважається основним прийомом їжі.

Найпоширеніші робочі години, з 10 до 18, відповідають двом періодам, які перебувають під впливом «енергійних» дош — Пітти і Ваті (з 10 до 14 год. та з 14 до 18 год. відповідно).

Починається з 18 рік. годину Капхи, характеризується уповільненням будь активності — це час спокою.

Вісь чому, їжа, яка потрапляє в організм після шести вечора, не перетравлюється повністю, поповнюючи жирові депо і утворюють токсини. З цієї ж причини засинання, відбувається до 22 годин — природно, сприяє здоровому сну і правильного відновлення організму. І вам варто знати, що не лягаючи спати до закінчення періоду впливу Капхи, ви вступаєте у фазу Пітти і знову переводите свій організм в період неспання.

В 2 години ночі Вата-доша змінює панування Пітти в просторі, починаючи новий коло активності. Саме тому підйом з 4 до 6 ранку (за умови, що ваш організм встиг відпочити) відбувається легше, ніж у наступний період розміреним Капхи…

Спробуйте синхронізувати свої внутрішні годинники з ритмами природи і ви швидко оціните всю користь Аюрведі, що зберігає свої секрети простих істинах

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України