Чому ті, хто рано встає, у рази здоровіші

Пояснюється це розподілом в добі поєднань енергій, званих в Аюрведі дошамі. Саме їх домінування в тій чи інший період, створює сприятливі умови для однієї діяльності і несприятливі для іншої.

Причому інтуїтивно більшість з нас намагається жити згідно з цим закономірностям, відомих нам як «біоритми» або «біологічний годинник». Так, наприклад, час навчання в школах, коледжах та інститутах збігається з періодом найвищої інтелектуальної активності, що триває з 10 до 14 годин дня і пов’ язаним з домінуванням у природі Пітта-доши. На цей же час припадає пік травлення (саме Пітта відповідає за агні — травний вогонь), обід вважається основним прийомом їжі.

Найпоширеніші робочі години, з 10 до 18, відповідають двом періодам, які перебувають під впливом «енергійних» дош — Пітти і Ваті (з 10 до 14 год. та з 14 до 18 год. відповідно).

Починається з 18 рік. годину Капхи, характеризується уповільненням будь активності — це час спокою.

Вісь чому, їжа, яка потрапляє в організм після шести вечора, не перетравлюється повністю, поповнюючи жирові депо і утворюють токсини. З цієї ж причини засинання, відбувається до 22 годин — природно, сприяє здоровому сну і правильного відновлення організму. І вам варто знати, що не лягаючи спати до закінчення періоду впливу Капхи, ви вступаєте у фазу Пітти і знову переводите свій організм в період неспання.

В 2 години ночі Вата-доша змінює панування Пітти в просторі, починаючи новий коло активності. Саме тому підйом з 4 до 6 ранку (за умови, що ваш організм встиг відпочити) відбувається легше, ніж у наступний період розміреним Капхи…

Спробуйте синхронізувати свої внутрішні годинники з ритмами природи і ви швидко оціните всю користь Аюрведі, що зберігає свої секрети простих істинах

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh