Чому німіють руки: 7 причин сходити до лікаря

Кожній людині не раз доводилося стикатися з відчуттям втрати чутливості ноги або руки, що супроводжується легким поколюванням або печінням. Найчастіше це відбувається із-за тимчасового порушення кровообігу в кінцівки внаслідок здавлювання судин і нервових закінчень.

Варто почати рухатися або змінити становище, і чутливість відновлюється. І все-таки незручне положення під час сну, на жаль, не єдина причина оніміння рук. Якщо втрату чутливості кінцівки помічаєш все частіше і вона не проходити тривалий час, варто насторожитися, оскільки оніміння може бути одним із симптомів серйозного захворювання.

Причини оніміння рук

1. Шийний остеохондроз. Будь-які порушення в шийному відділі хребта, що викликають утиск нерва, можуть стати причиною оніміння рук, а також викликати головні болі і проблеми з координацією.

Почни стежити за своєю поставою, а також робити спеціальну гімнастику. Краще, звичайно, відвідати лікаря, він призначить обстеження для виявлення патології.

2.Розсіяний склероз. Жартувати з цього приводу можна скільки завгодно, але склероз — не просто забудькуватість, а серйозне неврологічне захворювання. Внаслідок ураження нервових оболонок головного та спинного мозку відбувається порушення проходження нервових імпульсів. Чутливість знижується, і в руках може відчуватися оніміння. Якщо інші причини оніміння рук виключені, має сенс звернути до невролога.

3.Тунельний синдром (синдром зап’ястного каналу) часто спостерігається у людей, діяльність яких пов’язана з монотонною роботою руками (програмісти, швачки, музиканти). Внаслідок повторюваних рухів пальців відбувається набряк сухожиль, що проходять через вузький канал. Нерв в каналі здавлюється — людина відчуває оніміння і неприємне поколювання в кисті (особливо вранці). Обов’язково братись до невролога, тому що в запущеній формі дані захворювання загрожує ускладненнями аж до атрофії м язів пальця.

4.Тромбоз вен кінцівки також приводити до оніміння. Тромб уповільнює потік крові, тому доставка речовин, важливих для підтримання функцій кінцівки, порушується. Тромбоз загрожує і набряками, та іншими серйозними ускладненнями (гангрена, відрив тромбу), тому захворювання обов’язково вимагає діагностики та відповідного лікування.

5.Анемія, цукровий діабет часто супроводжуються порушенням кровообігу в кінцівках і, як наслідок, онімінням.

6.Невралгія плечового сплетення, а також тривалі запальні процеси в оточуючих тканинах можуть викликати больовий синдром з подальшим онімінням рук.

7.Порушення мозкового кровообігу (інсульт) — найнебезпечніша причина оніміння рук. Якщо оніміння рук супроводжується ще і порушення роботи нижніх кінцівок, сплутаністю свідомості, головним болем, порушення мови та зору — потрібно негайно викликати швидку!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh