Авторські статтіЗдоров'я

Чому німіють руки: 7 причин сходити до лікаря

Кожній людині не раз доводилося стикатися з відчуттям втрати чутливості ноги або руки, що супроводжується легким поколюванням або печінням. Найчастіше це відбувається із-за тимчасового порушення кровообігу в кінцівки внаслідок здавлювання судин і нервових закінчень.

Варто почати рухатися або змінити становище, і чутливість відновлюється. І все-таки незручне положення під час сну, на жаль, не єдина причина оніміння рук. Якщо втрату чутливості кінцівки помічаєш все частіше і вона не проходити тривалий час, варто насторожитися, оскільки оніміння може бути одним із симптомів серйозного захворювання.

Причини оніміння рук

1. Шийний остеохондроз. Будь-які порушення в шийному відділі хребта, що викликають утиск нерва, можуть стати причиною оніміння рук, а також викликати головні болі і проблеми з координацією.

Почни стежити за своєю поставою, а також робити спеціальну гімнастику. Краще, звичайно, відвідати лікаря, він призначить обстеження для виявлення патології.

2.Розсіяний склероз. Жартувати з цього приводу можна скільки завгодно, але склероз — не просто забудькуватість, а серйозне неврологічне захворювання. Внаслідок ураження нервових оболонок головного та спинного мозку відбувається порушення проходження нервових імпульсів. Чутливість знижується, і в руках може відчуватися оніміння. Якщо інші причини оніміння рук виключені, має сенс звернути до невролога.

3.Тунельний синдром (синдром зап’ястного каналу) часто спостерігається у людей, діяльність яких пов’язана з монотонною роботою руками (програмісти, швачки, музиканти). Внаслідок повторюваних рухів пальців відбувається набряк сухожиль, що проходять через вузький канал. Нерв в каналі здавлюється — людина відчуває оніміння і неприємне поколювання в кисті (особливо вранці). Обов’язково братись до невролога, тому що в запущеній формі дані захворювання загрожує ускладненнями аж до атрофії м язів пальця.

4.Тромбоз вен кінцівки також приводити до оніміння. Тромб уповільнює потік крові, тому доставка речовин, важливих для підтримання функцій кінцівки, порушується. Тромбоз загрожує і набряками, та іншими серйозними ускладненнями (гангрена, відрив тромбу), тому захворювання обов’язково вимагає діагностики та відповідного лікування.

5.Анемія, цукровий діабет часто супроводжуються порушенням кровообігу в кінцівках і, як наслідок, онімінням.

6.Невралгія плечового сплетення, а також тривалі запальні процеси в оточуючих тканинах можуть викликати больовий синдром з подальшим онімінням рук.

7.Порушення мозкового кровообігу (інсульт) — найнебезпечніша причина оніміння рук. Якщо оніміння рук супроводжується ще і порушення роботи нижніх кінцівок, сплутаністю свідомості, головним болем, порушення мови та зору — потрібно негайно викликати швидку!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України