Ви коли-небудь звертали увагу на колір крісел в літаках? Майже завжди їх роблять синіми, і виключення з цього правила зустрічається дуже рідко. Можна припустити, що цей колір асоціюється з небом, проте все не так просто. Точніше, просто, але несподівано.
Вкінці статті на вас чекає приємний бонус: ми розповімо про те, як вибрати ідеальне місце в літаку.
Так чому ж вони сині?
Перші сині крісла з’єднання явилися в літаках кілька десятків років тому, і тепер практично всі авіакомпанії світу роблять обшивку саме такого кольору. Згідно думки вчених з Великобританії, синій колір асоціюється у більшості людей з надійністю і безпекою, що дуже важливо навіть для пасажирів, які не страждають аерофобію. Більш того, згідно з дослідженнями, 90 % людей інтуїтивно оцінюють привабливість тієї чи іншої компанії виключно за фірмовими кольорами.
Є у вибору сіньою оббивки і чисто практичне пояснення — на сидіннях такого кольору менше помітна бруд, плями, потертості, а, отже, вони можуть служити набагато довше крісел, обтягнуті світлою тканиною. А вісь у салонах бізнес-класу світла оббивка зустрічається досить часто, адже в них літає набагато менше пасажирів, тому і тканина повільніше зношується.
- Цікавий факт. У 1970-80-х роках деякі авіакомпанії стали встановлювати в літаках крісла з червоною оббивкою. Однак пізніше їх замінили на сині, так як, на думку авіаперевізників, червона оббивка підвищила градус агресії пасажирів.
Тканина або шкіра?
Що стосується матеріалів, то сидіння можуть оббивати і штучною шкірою, і штучної тканиною. Як правило, для літаків, що виконують далекі рейсі, наприклад, трансатлантичні перельоти, роблять крісла, оббиті тканиною, яка дозволяє шкірі дихати, тобто ви не будете пітніти, а значить, і відчувати дискомфорт.
А вісь для коротких авіаперельотів підійде і штучна шкіра. Її перевага в тому, що вона більш зносостійка, так і пролиті напої не залишать на ній плям.
- Цікавий факт. Серветка, яка кладеться на спинку крісла, називається антимакассар. Назва цього аксесуара, який стали використовувати на меблях ще в вікторіанської Англії, походити від назви макассарового масла, яке чоловіки використовували для укладання волосся. Воно було таким жирним, що пачкало крісла. Щоб уникнути цього, на головах стали класти тканинні серветки, запобігають забруднення дорогих меблів.
Чому місце біля вікна не завжди біля вікна?
Вам коли-небудь доводилося сидіти на кріслі біля вікна і при цьому нічого не бачіті в цьому самому вікні? Просто тому, що вона перебуває на тому ж рівні, що і спинка крісла або навіть трохи позаду нього?
Виявляється, виною тому прагнення авіаперевізників встановити якомога більше крісел в салоні. Компанії, що розробляють і будують літаки, видають авіакомпаніям рекомендації по установці рядів сидінь, однак практично ніхто їм не слід.
Спеціальні напрямні, розташовані на підлозі повітряного судна, дозволяють встановлювати сидіння так, як потрібно авіакомпаніям, чим вони і користуються.
Бонус: як вибрати краще місце в літаку
Як ми вже з’єднання ясували, розташування крісел в літаку залежить від фантазії і, можна сказати, жадібності авіаперевізника. Тому вибір самого комфортного місця здається не такою вже й вибачимо завданням. Однак впоратися з нею все-таки можна.
- Існують спеціальні сайти, де можна подивитися реальні фотографії розташування місць в літаку тієї або іншої авіакомпанії — вони допоможуть вам визначити, чи зможете ви насолоджуватися поглядом з вікна або вам доведеться постійно нахилятися, щоб побачити пейзаж за бортом літака.
- Якщо ви не хочете слухати шум двигуна, то вибирайте місця ближче до носа літака. В цьому випадку вам доведеться, швидше за все, слухати розмови стюардес, але вони навряд чи будуть голосніше, ніж звук двигуна. Якщо ж вам не вдалося «зловити» ці місця, сідайте ближче до проходу — там тихіше, ніж біля ілюмінатора.
- До речі, біля місць на початку салону є і ще одна перевага — роздача їжі почнеться саме з вас і у вас буде великий асортимент страв. А вісь «хвостовим» пасажирам рідше доводитися вибирати між рибою і куркою.
- У тому випадку, якщо ваш зріст набагато перевищує середній, обов’язково сідайте біля аварійного виходу — там відстань між рядами крісел більше і вам не доведеться весь політ притискати коліна до вух.
- При цьому ряд, який знаходиться перед аварійним виходом, навряд чи можна назвати кращим вибором, оскільки спинки на кріслах тут не відкидаються, щоб не створювати перешкод при екстреній евакуації.
А як часто ви подорожуєте літаком?