Авторські статті

Чому в України забрали Крим? Список можливих причин.

А насправді знаєте, чому в нас “забрали” Крим?
Я вам скажу, чому.

Тому, що в цю секунду під моїм вікном (в центрі Львова) з якоїсь тачки на всю вулицю валить дешева російська попса.

Тому що в Києві, коли я прошу в кафешці меню українською, на мене дивляться як на ідіота.

Тому, що “Піккардійська терція” і “Кому вниз”, напевне, жодного разу не виступали в Севастополі.

Тому, що в більшості міст шукати українську на FM-хвилях — все одно, що бавитись з револьвером у російську рулетку.

Тому, що навіть поважні, здавалося б, люди під час першої-ліпшої суперечки переходять на російські матюки.

Тому, що у нашій героїчній (в останні дні) армії всі команди виголошуються в кращому випадку відбірним суржиком, а військові терміни досі переважно російські.

Тому, що вишиванки ми одягаємо тільки на великі свята, натомість в моді три смужки і короткі пояси… ой, спідниці.

Тому, що півкраїни не знає, що таке Вертеп.

Тому, що протягом останніх років 70% ефіру інтера і ще з десятка “українських” каналів займають серіали пра любофь, бандітав і тяжолую жизнь в центрє маскви, у супроводі (і то не завжди) неякісних українських субтитрів.

Тому що подруга, професійний рекламник з топового агентства, не може навести мені приклад якісного україномовного тематичного інтернет-видання (про паперові видання і книжки я промовчу).

Тому, що “Рошен” — це конфєти, а “Хортиця” — водка.

Тому, що ми, б%$&ь, Європа. Мусимо бути толєрантні.

Roman Baluk @ FB

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

59 коментарів

 1. В 91 році минулого століття в Криму було приблизно 60% українців, то де ж вони поділись в 2014, чому не захистили територію України. Відповідь очевидна, 23 роки незалежності на них незалежна держава не звертала уваги перетворюючи за наші гроші на нових совків. Школи, садочки,газети, діловодство,церква.Все для росіян на общепонятном. Українці опинилися ще в більш пригніченому стані ніж в совецьком союзі. Зрозуміле прагненя яких стати на сторону начебто сильніших, розчинитися в культурі інших. Ось результат зараз. Не треба загравати з росіянами бо скільки вовка не годуй…Ця держава потрібна найбільше, якщо не тільки українцям. В нашій, не своїй Україні, важко тільки українцям.Мені як харків”янину в 4 поколінні це відомо не з чуток. Бо для мене украінця нічого нема в державі крім свідомого виховання від батьків. Тому, політики, зверніть увагу на українців, бо загубите українців загубите державу. А нацменшини за своє хай платять з своєї кишені , годі нас принижувати, бо в Криму я вже за чуже платив. Де Крим відомо. Слава Україні-героям слава!

 2. Живу в Николаеве, говорю на русском, но я Украинец.
  Приезжаю во Львов: коли повертаю сірники які попросив у хлопця (розмовляв українською але з акцентом), отримаю відповідь- залиш собі я по любе не візьму…..
  Поймите в Вашей статьи есть много правильного, но надо находить такие слова и обороты которые объединяют нас,а не ищут различая и тем более кто виноват.Украина единая и неделимая.

 3. Повністю згоден з автором , але безкультурність та бездуховність я вважаю не основними причинами загарбання Криму. Його ТЕРНІНОВО !!! загарбали по причині зупинення поширення з Майдану СВОБОДИ ! Народ який усвідомив що таке свобода та відчув себе вільним є небезпечним , такй народ йде під кулі , нехтуючи своїм життям , заради свободи та майбутнього своїх дітей та внуків . Цього дуже бояться всі хто вважає себе провідниками народу нежалежно від того де вони знаходяться , чи в Москві , чи в Києві , чи в Вашингтоні.Тому і стараються всіма засобами зупинити поширення національного усвідомлення , національної культури адже безкультурною сірою массою легше управляти та маніпулювати підміняючи поняття. Навіть нова влада вважає що брехати в ефірі телеканалу можна , а начистити редьку брехуну прилюдно це вже ганьба (а де ж місце порядності?). Тому нехай плачуть від втрати Криму ті хто хотів там маніпулювати народами і мати з цього зиск. А ми вже побачили “хто полізе в льох а хто під кулі піде”. Тому братам кримським татарам треба гуртуватись та організовано повставати а ми допоможемо обов”язково.Хай тремтять наші вороги , волю не спинити ! Слава Україні !

 4. Тищенко Григорий Дмитриевич,г.Харьков,68 лет :

  Я пожилой человек,я люблю Украину,но вы навязывающие силой украинский язык – это вы врвги Украины.Обезьяна Фарион,никогда не причесанная лохудра,такие,как она создают и в так горячей Украине,еще более горя чие настроения,которыми пользуются враги Украины,я живу в Харькове и не хочу,чтобы Путлер ссылаясь на высказывания Фарионки,приехал на танке меня спасать,я его Путлера об этом не просил,но она идиотка делает все для этого. да еще и при помощи Путлеровской сволоты засланной в Украину создает конфликты.Вам нацистам мало,вы ТягныПутиновские шестерки позорите мою страну,так,что Путинская шестерка Чуркин этим спекулирует в СовБезе ООН.Это вы уподобляетесь российским фашистам закрывая телеканалы.Мне старику стыдно за вас и за вашего фюрера.Опомнитесь люди !!! .НЕ РАЗВАЛИВАЙТЕ УКРАИНУ,НЕ СНОСИТЕ ПАМЯТНИКИ СОВЕТСКИМ ВОИНАМ,КОТОРЫЕ ОСВОБОДИЛИ ВАС ОТ НЕМЕЦКИХ ФАШИСТОВ,НЕ ТОЛКАЙТЕ ЛЮДЕЙ К РУССКИМ ФАШИСТАМ.ВАС БОЯТСЯ БОЛЬШЕ,ЧЕМ ФАШИСТОВ.ВЫ ПОСМОТРИТЕ НА РЕЙТИНГИ ТЯГНЫБОКА И ДРУГИХ,ниже плинтуса.Я каждому западному украинцу готов поклониться в ноги за то,что это благодаря им в основном, Украина избавилась от голубых тварей тупорылого Януковича.Заткните подальше куда нибудь ИДИОТКУ фарион и уважайте ваших восточных братьев,таких же украинцев,как и вы.Я лично в совершенстве владею украинским языком,но мой родной русский и Я ГОРЖУСЬ ЭТИМ.

 5. Скажу російське слово “бред”. Невже ви думаєте, що якби всі навколо розмовляли на українській, і все довкола було на українській, то було б по іншому? Якби більшість кримчан не хотіла піти, Крим би був в Україні. А чому більшість хотіла до РФ? Основна причина в тому, що рівень життя там вищий, а вони росіяни і у кожного є родини і знайомі в РФ, крім того щороку до них приїздять росіяни відпочивати, і вони також виглядають більш заможними, ніж наші туристи. А ось чому у нас гірше життя, це вже інше питання, але тут причиною також є не мова. А саме проблема мови і проблема низького рівня життя мають спільні причини – зрадницька, злочинна політика та ненаситність попередньої влади. І не потрібно сплутувати причинно-наслідкові зв’язки, бо саме це використовується досвідченими ворогами у їхніх злочинних намірах. І не потрібно їм допомагати. Давайте будемо цивілізованими людьми і не давати приводу ворогам звинувачувати нас у шовінізмі, а то й фашизмі, що вони вдало використовують у своїй пропаганді, адже саме це слугувало приводом до залякування кримчан, а тепер і мешканців інших регіонів, низька освідченість не дає їм змоги самостійно аналізувати отриману інформацію.

  1. Ви мабудь дуже освідчена людина без жодного недоліку, але навіть це не дає вам права зниважливо висловлюватися про людей котрих ви не знаєте. А ось це читається саме так “низька освідченість не дає їм змоги самостійно аналізувати отриману інформацію.”

 6. И вообще. Вы специально подобный бред пишете, чтобы юго-восток не расслаблюлся и продолжал “сепаратистские” протесты? Вам Путин лично платит за дестабилизацию страны и возможность ввести войска для защиты кого-то там?

  1. Это у тебя после булочек нуланд?Скоро будеш жрать пичинюжки от нигера ну а там скоро йогурт от меркель а дальше одна туалетная бумага.

 7. Я постоянно слышу, что вочточная Украина такая-сякая, что там пророссийский геморой повсюду… Почему никто никогда не говорит о том, что ляхи не мало заразы занесли на запад Украины? Тот же фемен, к примеру!? Левый берег такой пассивный, а вот правый!.. Борется за Украину! Эта борьба похожа на детский наивный вопель. Постояли на майдане, покричали, на беркут обиделись, город изнасиловли, – победили! А вот сейчас, почему-то, когда кто-то хочет забрать кусок Укрианы “активисты” молчат. Почему? Потому что Крым – это не Украина? Или потому-что боятся, ведь российские военные это не беркут – долго церемонится не будут, а сразу на курок. Или может там просто не весело? Наверное последнее…

  Я ни в коем случае не пропагандирую Россию, но и за Украину гордится не могу. Почему?
  Потому, что искать ошибки в других людях мы можем. Вот только о себе никто никогда не пишет. Любой страной Управляет НАРОД! На что народ заслуивает – то и получат. Всё просто! По обе стороны знака равно всегда одинаковые величины. Когда в нашей стране находят человека, так сказать, “неправильно мыслящего” – то его призирают и угнетают – и этот народ называет себя “борцами за демократию и гуманизм”.
  Все мы можем писать “я патриот” и кидать кирпичи на майдане. А что действительно полезного сделал ты для этой страны?

 8. Ни одной трезвой объективной мысли. Крым ушел, потому что ни один украинский вождь не признал, что Юго-Восток это русские, Закарпатье – руссины. Признание означало бы и язык, и культурно-исторические аспекты, а также еще много других социальных и ментальных действий государства. Тогда не ликовал бы Крым при воссоединении с Россией и не было бы сепаратистских настроений в других регионах. Галичане и Киев должны понять, что мы видим мир в разных тонах. И если Центр и Запад в речи Путина увидели агрессию, то остальные силу, патриотизм и желание увидеть в Украине такого президента. И Российское ТВ здесь не причем, это самосознание и идентичность русские. Вы можете понять это и мы научимся жить вместе, иначе раскол неизбежен. Любое действие вызывает силу противодействия – это уже видно в Крыму, это уже заметно в других регионах. Репрессии и гонения, которые сейчас начались, только подчеркивают двойные стандарты и преступность новой власти, сравним уж со старой.

 9. Крим ніхто не губив, і ніхто не забирав. Його просто тихо віддали, за примарні індульгенції купки, що тусується при владі з ведмедчуковськими вушками. А Майдан у цей час проливаючи кров, відволікав нашу увагу. Читайте глибше останні новини!
  18 лютого до сотні на Майдані (не називатиму якої) підійшов сотник – хлопці збирайтесь додму. Ні вдали, що зібралися, він пішов, а вони повернулися. ННАСТУПНОГО ДНЯ ПОЧАЛОСЯ!

 10. Мені зараз дуже боляче тому, що дуже довгий час нас українців в Криму не бачила Україна (кримчанка).

 11. “Тому що в Києві, коли я прошу в кафешці меню українською, на мене дивляться як на ідіота”. – А ти і є ідіот! Чому в Україні не забороняється, наприклад, англійська мова, а лише російська. Я хочу разговаривать по-русски, потому что с самого детства я на ней разговаривал! Не язык общения важен, а отношения между людьми. Лично я ненавижу любые проявления дикого национализма (партия Свобода, Правый сектор), потому что это самый настоящий нацизм, а мы знаем, что это такое. Фашистов (националистов) и в Украине и в России предостаточно. А не пора ли жить мирно. Убрать Януковича, Путина и иже с ними! И зажить спокойно без этих отморозков!

 12. Соотечественники! Именно так, т.к. я – русский. Дело не в языке, дело не в “русской попсе” – дело в нас самих. Наше безразличие привело к нашему ПОЗОРУ! ВРАГ! , вне зависимости от его национальности, наступил своим сапогом на нашу землю! Мне неприятно! Стыдно! Считаю, что мы должны стать, по-настоящему, едины и дать отпор, не обязательно военный, можно моральный, ВРАГУ!
  СЛАВА УКРАИНЕ!

 13. А главная причина – Что некоторые ПРИДУРКИ – очень много пи… и про Бендеру только и говорят и этим напугали не только Крым а и Центральную Украину

 14. Потому что у власти такие же люди как и автор этой статьи. Он дальше своей рубашки языка и ушей не видет. Чистый дебил. Паси баранов в горах!!!!

 15. Тому, що Крим – це відволікаючий маневр москалів та тактичне прикриття від справжнього планового військового вторгнення Росії в на початку червня місяця 2014 року через територію Білорусі на півночі України.

  Див:
  1. Майже повне планомірне знищення військових баз та частин на території Волинської області на півночі з кордоном Білорусі, що фактично “оголило” кордони з Білоруссю.

  1. Військові навчання російської та білоруської армій у 2009 році в Білорусі під назвою “Захід 2009” за участю особисто Медвєдєва. Де у звіті цих навчань основним досягненням було проголошено можливість миттєвого стягнення великої кількості військ союзників у разі потреби.

  2. Державна програма будівництва мережі лісових потужних доріг на півночі Волині біля кордонів Білорусі під назвою “Ліси України” на 2010—2015 роки під патронатом Януковича. Брусиловський прорив мабуть надихнув Путіна на повторення і закріплення історичного військового успіху росіян.

  3. Можливе “добровільне” переселення великої кількості біженців на територію України може призвести до економічної та гуманітарної катастрофи, адже сотні тисяч громадян потрібно буде прийняти на материковій частині України.

 16. Какая чудная статья. Прочитав ее, я действительно поняла, почему ушел Крым. Потому что пытались навязать правильную музыку, правильные обычаи. Кому захочется, чтобы то, что он любит, то что нравится, тот язык на котором разгоаривает считался второсортным? Так недолго и себя начать чувствовать недочеловеком. Кстати, когда училась в Киеве ни разу ни в одной кафешке не видела меню на русском. Они там что русскоязычным специально подсовывают украинское, а україномовним – русское?
  И да, просто шоб восторженные заєдинукраїну знали – дело не в языке, дело в том, что дура министр милостиво разрешает на нем разговаривать дома, появляется ощущение что хотела запретить, но снизошла до тупорылых не понимающих что справжній українець розмовляе лише українською.

  На самом деле именно такие статейки разжигают рознь.

 17. Потому и забрали, что вот такие авторы превыше всего ставили все украинское. Россия это восприняла, как притеснения.

 18. Та ініціатива з боку кримчан щодо Росії пов’язана через проінформаність у ЗМІ. А ЗМІ – це штука така… Кожен подає те, що хоче подати. І розуміє так, як забажає.

 19. Нічого, потерпімо ще трішки. Звичайно, перша реакція, коли усвідомлюєш такі речі – іти і трощити. Але потім згадується молодість у совку, де взагалі було соромно вживати українську, бо ж “жлобська” мова (кажу про Київ).
  Так от: дітки ростуть, якщо правильно виховаємо, можуть вирости з них нормальні громадяни. Яких уже неможливо буде запрягти, бо “де сядеш, там і злізеш”.
  А нам самим уже, мабуть, від російської попси не втекти:)

 20. да уж… если вы так будете считать то от вас уйдет не только Крым а и весь Восток ;-)))

 21. Я родился и вырос в Киеве.
  Никто не мог предположить, что могут столкнуть Россию и Украину.
  У меня Родня в Москве, Курске, Белгороде, Тарту (Эстония), Ленинград (или Питер), без разницы (про Украину не говорю), во времена Союза могли отправить куда угодно . Но кто создал ферму по ВЫРАСЧИВАНИЮ злобных карликов. Если в Крыму были Российские Солдаты, почему стеснялись шевронов. МАН группы при Союзе снимали Погранотличия, но принадлежность к Государству НЕТ. Пограничник 1984-1986

 22. на жаль велика доля правди є. Не такі ми єдині та українці. Навіть на заході, не кажучи за схід. Я не про музику а про відношення до окупації культурної.

 23. Потому что западка знает как жить востоку. А общяя идея за 20 лет не появилась.

 24. А чому ми віддали Крим і Російські військак вже біля одеси, да тому скажу я вам братці що окуповані ми не зовні а внутрішньо своєю владою і її бездіяльністю. А чи не направлено це на росподіл країни. Подумайте останнім часом мова наших політиків йде про те щоб якщо Росія нападе на схід. Таке відчуття чесно кажучи складається що вони запрошують Путіна. Ну давай, мовляв, вже наступай на схід відбирай у нас ці землі, а потім ми спокійнісінько без цієї обузи увійдем на захід, цього ж хоче український народ. А як ми потім будемо дивитися на своїх колишніх співукраїнців. Чи получиться що ми українці а вони хто різко стануть росіянами, чи можливо кримчани різко стали росіянами після їхньої окупації це тей самий народ україни і це ті самі українці. А що [пі-пі-пі] наші можновладці ставлять кордони між ними і нами. Помітьте не росія, не кримська самопроголошена влада поставила тимчасовий кордон, а ініціатива саме з нашої сторони. Мовляв сепаратисти переїдуть да їх і так хватає в Україні да ось чомусь їх ніхто не депортує в Росію, хоча здається в нас щось схоже на військовий стан. Але війна йде не зовні, а внутрішньо. Ми привели до влади наших роздільників.

 25. Особисто спілкуюсь, як рідною українською, так і російською мовами. І взагалі, скільки бачу таких псевдопатріотів, які лише скандують українську. Але чомусь постійні мовленнєві девіації. Постійно виправляю помилки. Хоча б вже знали на достатньому рівні ту українську. Мої родичі не усі родом з України, але українською володіють чудово. Тому, спершу вивчіть нормально мову. А не кажіть про конфєти, водку та російську попсу. Російська мова – мова світових класиків та літератури. А державна мова у нас одна і все. Досить! Скільки вже можна. Вам не остогидло?

 26. а ще тому що мого батька,вроженця Львiвськоi обл, воiна Червоноi Армii,освободителя Киева вiд фашистiв,хотiли пiсля вiйни повiсити бандеровцi………

 27. ну если следовать этим “можливим причинам”, то скоро всю Украину присоединят к России. Так что, статьеписец, готовься…

   1. «БРАТЬЯ»

    роССии водки мало,
    Ей крови захотелось.
    Послал Великий Карлик
    (Благословила церковь),
    Отборнейших бойцов,
    Чтобы хахлов давили
    Да крови нацедили
    Под возгласы: «Хайль Путин!
    New-Гауляйтер Крыма
    И всея Украины!»
    Под причитанье Думы
    И прочего дерьма.
    И кто ж ты после этого,
    «Великая» роССия?
    роССия- кровопийца?
    роССия-оккупант?
    Смердящее г*вн* ты
    Коричневого цвета.
    Хайль Путин! роССиянин!
    Целуй его за это,
    Желательно и: «в то!»
    И никогда! Ты слышишь?!
    Не говори: «Мы братья…»
    Байстрюк ты недоношенный,
    В угаре пьяном зачатый,
    Перед уродцем ползающий
    (от комплексов поехавшем)!
    Плюю на твой народ!

    Юрий Кобзенко.
    Днепропетровск.
    УКРАИНА.
    Дед и отец из Пензы,
    свою фамилию нашёл
    в «Писцовых книгах
    Воронежских казаков»

  1. а ще тому що мого батька,вроженця Львiвськоi обл.,воiна Червоноi Армii визволителя Киiва, пiсля вiйны бандеровцi хотiли повicити….

  2. «БРАТЬЯ»

   роССии водки мало,
   Ей крови захотелось.
   Послал Великий Карлик
   (Благословила церковь),
   Отборнейших бойцов,
   Чтобы хахлов давили
   Да крови нацедили
   Под возгласы: «Хайль Путин!
   New-Гауляйтер Крыма
   И всея Украины!»
   Под причитанье Думы
   И прочего дерьма.
   И кто ж ты после этого,
   «Великая» роССия?
   роССия- кровопийца?
   роССия-оккупант?
   Смердящее г*вн* ты
   Коричневого цвета.
   Хайль Путин! роССиянин!
   Целуй его за это,
   Желательно и: «в то!»
   И никогда! Ты слышишь?!
   Не говори: «Мы братья…»
   Байстрюк ты недоношенный,
   В угаре пьяном зачатый,
   Перед уродцем ползающий
   (от комплексов поехавшем)!
   Плюю на твой народ!

   Юрий Кобзенко.
   Днепропетровск.
   УКРАИНА.
   Дед и отец из Пензы,
   свою фамилию нашёл
   в «Писцовых книгах
   Воронежских казаков»

 28. Тому, що була зрада. Все решта результат неправельних рішень у побудові держави. Я продовжу списое. Перше, не послідовність. Друге, це рішення не супроводжуються підготовкую суспільства, тобто елементарною пропогандою. Третє основа держави, ознака держави, це культуна ідентичність, це мова. Якщо при корені дерево має дві гілки, воно розчахнеться, питання часу. Не стоїть питання заборона у спілкуванні, а стоїть питання у кадровому підборі. Вся державна машина, освіта, медицинв, внутрішні органи, всі вони повинні бути може поліглотами, але що найменше носіями культури України, знати мову, надавати їх пріоритет. Усе багатство мов треба використовувати, підтримувати, але в руслі розширення можливості комунікаційних звязків. Але це обставини, і лише обставини, зачасту які немають нічого спільного із зрадою Батьківщині на усіх рівнях, від Яценюка-Турчинова, до командирів всмх військових частин, які причетні до позорного передачі кримського півострова Росії. І тепер усвідомлення історичного досвіду, що Росія наш ворог, тільки кинь оком у глиб часу. Я не можу сказати Слава Україні. По факту Позор Україні. Позор, який змити н е м о ж н а.

  1. В чем вы обвиняете Турчинова и Яценюка?Проще всего критиковать и советовать. Вы хотите войны? Чем? пальцем? Попередники уничтожили не только армию. обокрали народ да еще загадили головы людей. Включите мозги. Никто не захотел нам помочь силой. Вы хотите чужими детьми отвоевывать себе место под солнцем? Я говорю и пишу как по-русски так и по-украински. Но так уж сложилось на Востоке, что и в школе, и в ВУЗе все общаются по-русски. От этого моя патриотичность не стала меньше. Прежде всего нужно развивать патриотичность еще у деток, заботиться о своих гражданах, тогда и будет все взаимно. Россия воспитала своих граждан так.они впитывают дух империализма с молоком матери, а мы должны решить по пути ли нам с такими братьями. Давайте создадим такое правовое государство, в котором нас любят,заботятся. не заставляет жизнь лазить по мусоркам. а мы будем приумножать общее богатство НАШЕЙ РОДИНЫ. А воевать пусть они сами с собой.Как аукнется,так и откликнется. Бог им судья.

 29. Молодець!!! А Океан Ельзи хоч раз в Криму співав? А Кіркорова б$&@дь кожного літа по три місяці в Криму фанеру гонить!!

 30. Потому, что нас даже в 91-ом никто и не отпускал по настоящему. Потому что у власти остался совок! и он до сих пор у власти. Потому что не надо было отдавать ядерное оружие или хотя бы не все. Потому что надо было волевым решением вступать в НАТО, когда россия была в жопе.

  1. Дорогой друг! Вы очень правильно заметили, что нас никто не отпускал никогда. Москва только делала вид, что мы имеем независимость. Пока у неё были серьёзные проблемы, то было не до нас. Но вот наступил тот час, что серьёзную проблему для неё представляем именно мы, прогнав президента-сексота КГБ в Барвиху. Опасность ухода Украины в свободное плавание Россия пережить не сможет, поэтому наступил час “возврата в стойло”. Крым логично отобрать в первую очередь, т.к. там можно создать плацдарм для последующей работы по “вправлению мозгов”. Кроме того, Россия понимает, что новая власть обязательно пересмотрит Харьковские соглашения по ЧФ. Восточные и южные области тоже лакомый кусок, т.к. там вся промышленность Украины, порты Одесса, Николаев и замкнуть это всё можно на Приднестровье. Дальше смотрины “по ходу пьесы”. Украина ещё никогда не была независимым государством. Кравчук, Кучма, Ющенко (в меньшей степени), Янукович (негде печать ставить) дети КГБ СССР. По-другому быть и не могло. Свобода всегда обильно поливается кровью. Жаль, но такова правда жизни.

 31. Що за двіж? А якщо я слухатиму китайську музику замість російської попси, то значить я не патріот України? Тут щось не те…

  1. тобі не зрозуміти, навіть не намагайся. йди краще – подивись свої “свати” або “вороніни”. не переймайся. 🙂

  1. Що це за двіж??? А якщо я, наприклад, слухаю китайську музику замість російської попси, то значить я не патріот України?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.