Українська армія з кожним днем все більше стикається з проблемою боєприпасів. Ще недавно здавалося що тих запасів які залишилися з часів СРСР вистачить на багато років, але реалії війни довели що це далеко не так.
В даний час на складах дійсно продовжують зберігати багато тисяч тонн боєприпасів випущених в 70-80 роки. В багатьох з них закінчився термін зберігання, але їх продовжують застосовувати. Результати такого застосування добре видно після артобстрілів, коли всюди валяються десятки мін і снарядів, які не здетонували.
Не краща ситуація і з патронами для автоматичної зброї. Єдиний патронний завод залишився у Луганську. Все це створює серйозні проблеми для забезпечення ЗСУ. Спроба закупити боєприпаси в Боснії знаходиться на межі зриву через те, що члени уряду цієї країни налаштовані проросійськи і всіляко гальмують виконання контракту.
Нещодавно на озброєння української армії стали приймати штурмові гвинтівки «Форт-221» і «Форт-224» – гвинтівки спільного виробництва України та Ізраїлю на базі ізраїльського автомата TAR-21. Ці гвинтівки володіють всіма необхідними якостями, здатними стати грізною зброєю ближнього бою. Створені за схемою «булл-пап» штурмові гвинтівки калібру 5,56х45 мм виготовлені з удароміцного пластика армованого сталлю. З неї можна вражати цілі на дальності до 500 метрів. Зброю можна обладнати 3-х або 4-х кратним оптичним прицілом, лазерним цілевказівником і приладом нічного бачення. Вага гвинтівки 4,3 кг. Ємність магазина до 30 патронів. Темп стрільби 500-1000 пострілів / хв. Вони були б вельми до речі в зоні АТО, але й тут існують проблема боєприпасів.
Для її вирішення не потрібно чекати, коли буде звільнений Луганськ, а вже зараз приймати рішення щодо налагодження випуску всього асортименту боєприпасів, у тому числі для РСЗВ. Україна має для цього всі можливості. Від вирішення цього завдання залежить безпека країни і бойові можливості Збройних сил, підсумовує Олександр Степанченко.