Життя

Чоловіки ненавидять слабких жінок

Навколо мене все частіше говорять про те, що жінці правильно (так, так, саме правильно) бути слабкою.

Мужчины ненавидят слабых женщин

Чи повинна жінка бути слабкою? Звичайно, немає.

Слабка жінка — найгірше, що може трапитися з чоловіком.

Тепер, коли хльосткий заголовок підкріплений хльостким початком (а значить — увага привернута), можна зменшити накал викриття і поговорити спокійно.

Навколо мене все частіше говорять про те, що жінці правильно (так, так, саме правильно) бути слабкою. Адже така вона подобається чоловікові набагато більше, і, отже, у неї значно більше шансів знайти чоловіка. Та не аби якого, а хорошого.

Як на мене, ця теза злегка є помилковою (це я так обережно висловився). Насамперед тим, що в ній немає чіткого визначення слабкості. Ну і симетрично немає чіткого визначення сили. А це важливо. З цього і почнемо.

Пропоную вважати так — сильна людина, це людина, яка може сама вирішувати виникаючі в її житті питання. Треба йому сходити в ЖЕК і домовиться з сантехніком; треба — запрацює на машину; треба — знайде, чим зайняти суботній вечір; треба — скаже «ні». А якщо не вийде з першого разу — переробить.

  Слабка людина — навпаки. В ЖЕК сходити треба, але — «я їх боюся». Машину треба (ну гаразд, гаразд — хочеться), але — «вони ж дорогі». Вечір зайняти треба, але — «я не знаю, чим зайнятися». Відмовити треба, але — «не вийшло». І так далі, в такому ж руслі.

Очевидно, що сильна людина — це людина, в першу чергу, самостійна. А слабка людина — це людина не самостійна, яка без опори на когось – падає. Тобто, якщо жінці пропонують бути слабкою, їй пропонують бути несамостійною, нестійкою і просто залежною від чоловіка. По-моєму, це небезпечно в першу чергу для самої жінки.

Приміром, дослухалася вона до такої поради. Стала несамостійною. Зустріла чоловіка і навіть заміж за нього вийшла. Потім, на жаль, не склалося — розлучилися. Ну і? Куди вона піде? Чим буде займатися? Як буде себе забезпечувати? Доросла людина вона на те і доросла, щоб забезпечувати себе самостійно, не важливо, чоловік ти чи жінка. А слабкий не може себе забезпечувати. Він може тільки тим або іншим способом вибивати подачки від сильного. І сильного через якийсь час це починає бісити.

Я веду багато тренінгів для чоловіків, і побратими мені багато чого розповідають. Розповідають відверто — на наших тренінгах для чоловіків жінок не буває, можна поговорити начистоту. Так ось — чоловіки, які зустрічалися, жили або зараз живуть зі слабкими жінками, цими жінками дуже незадоволені.

Все просто — чоловік поруч з такою жінкою живе півтори життя мінімум. Свою — і її. Наприклад, відвозить в техобслуговування не тільки свою машину, але і її. Йде за довідками до чиновника не тільки для себе, але і для неї.

І все б добре, якщо б це було час від часу, — зрештою, для того і потрібен шлюб, щоб допомагати один одному, у тому числі і в таких питаннях. Але ж описане відбувається не час від часу, а постійно!

В результаті, чоловік вибирає або рішення чергових питань жінки або, наприклад, роботу. Зрозуміла справа, що багато хто вибирають рішення чергових питань слабкої жінки (спробуй не вибрати — вона тобі мозок так винесе, до нового року не прочухаєшся). І це обтяжує. Не питання допомогти своїй жінці, ні разу. Чоловік він і є чоловік — він вирішує всі проблеми. Питання в тому, що за цю допомогу чоловік платить відмовою від власного життя. До певного рівня ця ціна цілком влаштовує, а від вище цього рівня…

Втім, вистачить. Я вже третій раз збираюся повторити думку про те, що погана не сама допомога як така, а те, що жінка відмовляється від самостійності. Всі, хто бачив перші два рази, вже всі зрозуміли. Інші… Розтягнуть замітку по мережі і будуть лаяти мене, роблячи дармову рекламу.

Так ось — про слабких жінок. Чоловікові, насправді, потрібна сильна жінка, яка може бути поруч у важку хвилину.

Ось проста побутова ситуація — чоловік захворів. Не грип там, чи застуда. А серйозно захворів, на півроку. Як себе поруч з ним буде вести слабка жінка, яка сама може тільки сидіти Вконтакті? От-от… А сильна допоможе, підтримає і чоловік знову стане на ноги.

Саме тому чоловіки люблять сильних жінок. З ними сили чоловіка множаться, з ними можна зробити більше. Зрештою, з ними є про що поговорити — що саме по собі цінне.

Я вже кілька років помічаю — зрілі чоловіки у віці «за тридцять» дуже мало цікавляться молоденькими студентками. Таким чоловікам  цікаві жінки їх віку. Саме відбулися — з професією, тверезим поглядом на світ, добрим розумом і пристойним досвідом.

Чому так? Тому що чоловік і жінка — природні союзники. І відносини в шлюбі це відносини союзників. А в парі «сильний чоловік — слабка жінка» немає союзництва. Є лише відносини «донор — реципієнт» (як і в парі «сильна жінка — слабкий чоловік»). Такі відносини вигідні лише для однієї сторони, та й то не довго. Ось зрілі чоловіки і не хочуть витрачати час на такі безперспективні відносини.

Хтось напевно захоче заперечити, мовляв, чоловіки боятися сильних жінок. Це не так. Чоловіки не люблять владних жінок (рівно як і жінки не люблять владних чоловіків). Просто в повсякденній мові поняття «сильний» і «владний» (а так само «слабкий» і «покірний») міцно злиплися і не всі їх розрізняють. А розрізняти — корисно.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України