Численна українська спільнота Італії взяла учать у Всесвітньому дні мігранта і біженця у Ватикані

У неділю, 17 січня, Католицька Церква вже 102 раз поспіль відзначила Всесвітній день мігранта і біженця. Цьогорічний день мігрантів та біженців проходив у контексті надзвичайного Святого Року, в рамках якого мігрантські спільноти Італії, а особливо, її центральних регіонів, здійснили прощу до базиліки Святого Петра.

Численні етнічні групи зібралися опівдні на площі Святого Петра на проказування молитви «Ангел Господній» з Папою Франциском. Серед багатотисячної мігрантської спільноти не бракувало і представників української громади. Близько тисячі українських паломників з Риму, Рієті, Фрозінони та інших міст Італії прибули на площу Святого Петра, щоб разом з Папою і великою мігрантською родиною молитися за всіх тих, які внаслідок різних життєвих обставин змушені лишати свої рідні домівки у пошуках кращої долі та за тих, які втратили життя, емігруючи з власної країни.

Звертаючись до багатотисячної спільноти мігрантів і біженців Папа Франциск зауважив, що кожний з них «носить з собою певну історію, культуру, вартісні цінності, і, на жаль, часто також досвід нужди, утисків та страху». Святіший Отець наголосив, що присутність мігрантів на площі Святого Петра є «знаком надії у Бозі». «Не дозвольте, щоб у вас вкрали надію та радість життя, які випливають з досвіду Божого милосердя, також і завдяки особам, які вас приймають і вам допомагають. Нехай же перехід через Святі Двері та Свята Літургія, яку ви незабаром молитиметесь, наповнять ваше серце миром», – побажав Папа, звертаючись до учасників паломництва, склавши при цій нагоді подяку в’язням з тюремного комплексу в місцевості Опера поблизу Мілану за євхаристійні гостії, які вони самі виготовили і подарували йому, і які були використані для цього богослуження.

Після молитви зі Святішим Отцем чисельна мігрантська спільнота увійшла через Святі Двері до базиліки Святого Петра, де кардинал Антоніо Марія Вельйо, Президент Папської Ради з питань душпастирства мігрантів і подорожуючих, очолив Святу Літургію. Кардинал Вельйо, звертаючись до молільників у базиліці, наголосив, що досвід міграції є сповненим страждань та очікувань, драматичних обставин та болю. Про це свідчить хоча б Хрест з острова Лампедузи, виготовлений з уламків човнів, які море викинуло на берег після нещодавніх трагедій при переправленні мігрантів до Європи. Хрест було доручено нести українській та сирійській молоді з огляду на воєнні дії в цих країнах. Міграція, яким би болісним процесом не була, приносить також розуміння єдності у різноманітності, творить «зв’язок між різними місцевими Церквами», є знаком живих відносин між цими Церквами та Церквою Рима, взаємно їх збагачує досвідом християнської віри, підкреслив Кардинал.

Варто додати, що чисельна українська присутність на площі Святого Петра у Римі була виражена величезною кількістю української символіки. Завдяки сприянню Релігійного Товариства «Свята Софія» кожний український паломник при вході на площу отримав маленький синьо-жовтий прапорець.

При приготуванні статті використано матеріали із сайту української секції «Радіо Ватикану»

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh