Чим особливе американо?

До американо в спешелті індустрії ставляться неоднозначно. У багатьох бариста виникають сумніви щодо того, чи можна приготувати таку каву справді смачною, адже еспресо-суміші обсмажуються не для того, щоб їх розбавляли водою. Але водночас американо все-таки залишається затребуваним напоєм, воно завжди є в списку пропозицій будь-якої кав’ярні. Спробуємо розібратися, що являє собою ця кава.

Коли з’явилося американо

Американо придумане італійцями за часів Другої світової, коли довелося зіткнутися з напливом американських військ. Американці теж не проти випити чашечку кави, проте міцний еспресо їм абсолютно не подобався. Порція була невеликою, а смак надто насиченим. Цей напій навряд чи нагадував ту каву, до якої вони звикли. Тому вони вимагали приготувати що-небудь схоже на фільтр-каву або «регуляр». Щоб заспокоїти солдатів, італійські бариста створили американо – еспресо, розведене гарячою водою. З плином років напій увійшов до плеяди класичної кави. Якщо хочете спробувати по-справжньому спешелті зерно.

Чим відрізняються згадані види напоїв:

1. Еспресо готується тільки в кавомашині: гаряча вода проходить під тиском через кавову таблетку. Таким чином досягається висока консистенція складу і густа пінка.

2. Для приготування фільтр-кави необхідно пропустити воду через кавовий порошок і фільтр. Напій набуває легкого тіла і багатогранного букета.

3. Американо є сумішшю еспресо з гарячою водою. Розбавляють у різних співвідношеннях – 1:1, 1:2, 1:4. Перший варіант вважають традиційним. За рахунок додаткової рідини знижують концентрацію кави.

Як зробити американо смачнішим

У суперечного американо є безліч шанувальників у всьому світі. Тому придумані різні способи, що дозволяють удосконалити смакові характеристики напою. Наприклад, в чашку додають молоко, алкоголь, кубики льоду. Як зробити американо цікавішим:

1. Частину води для розведення замініть молоком.

2. Змішайте воду з 1–2 ч. л. рому або віскі.

3. Замініть гарячу воду склянкою холодної води або кубиками льоду.

4. Для приготування Long Black використовуйте подвійну порцію еспресо з водою.

5. Red Eye виходить, якщо з’єднати еспресо і фільтр-каву (120 мл).

Місце американо в спешелті індустрії

Фактично американо – це напій-компроміс. У професійній сфері його вважають результатом порушеної технології заварювання і дегустації еспресо. З моменту появи напій уже готували не так, як необхідно – використовували еспресо з кавомашини і додаткову воду для розведення. Але ж зерна для нього обсмажувалися під італійську класику. Заварюючи американо, головні характеристики напою просто виключають одна одну (наприклад, посилюється тактильність і водночас зменшується насиченість дескрипторів – одиниць опису запаху і смаку). Щоб заспокоїти «істерію», що виникла навколо технології приготування, до американо варто ставитися простіше – як до форми напою. І в цьому випадку можна надати їй нового вмісту і наповнити чашку на свій розсуд.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh