Чим небезпечний для організму дефіцит магнію та як його заповнити

Магній – життєво важливий мінеральний елемент. Він необхідний для забезпечення всіх енергетичних і обмінних процесів в організмі. Останніми дослідженнями встановлено, що магній відіграє також значно роль у зміцненні кісткової тканини у людей середнього і старшого віку.

Дефіцит магнію в організмі – зростаючий ризик перелому кісток

За результатами одного дослідження, опублікованого в European Journal of Epidemiology, низький вміст магнію в організмі – це зростаючий ризик перелому кісток. Така зв’язок є несподіваною, так як крихкість кісток зазвичай пов’язується з нестачею кальцію. Але, як виявилося, при дефіциті магнію в кістках утворюються порожнечі, і кістки втрачають свою гнучкість.

Вченими Брістольського університету і Університету Східної Фінляндії було виконано дослідження, в якому брало участь 2245 осіб у віці від 42 до 61 року. Тривалість дослідження — 25 років. В результаті його проведення було встановлено, що чоловіки з низьким вмістом магнію в крові більш схильні до переломів, зокрема перелому стегна. У 44% чоловіків з високим рівнем магнію в крові швидше зросталися кістки. Дослідниками відзначено, що у 22 чоловіків з дуже високим рівнем вмісту магнію ніколи не було переломів протягом наступного періоду. На основі встановлених фактів може бути розроблена перспективна, але поки ще не перевірена стратегія профілактики переломів.

Рівень магнію в сироватці крові залежить від його вмісту у води і продуктах харчування. Альо добавка магнію в раціон харчування людей старшого віку, людей, що приймають певне лікування, а також із захворюваннями кишечника не завжди підвищує його рівень у крові. І тому дослідниками була підкреслена необхідність усунення проблем, що перешкоджають засвоєнню магнію організмом.

Низький рівень магнію — звичайне явище серед населення. В реальності організм отримує лише третина добової норми магнію. Особливо це стосується людей середнього і старшого віку. Симптоми дефіциту магнію: м язові судоми, високий артеріальний тиск, проблеми з диханням, утруднене ковтання, серцево-судинні захворювання.

Зазвичай в лікарнях не визначають рівень магнію в крові. І це ускладнює виявлення людей з низьким вмістом магнію в організмі. Один з керівників даного дослідження доктор Setor Kunutsor розповів, що щодня чоловіки повинні приймати додатково 300 мг магнію і 270 мг – жінки, якщо їх денний раціон не забезпечує надходження в організм рекомендованої добової норми. Разом з магнієм необхідно приймати вітамін D і кальцій. Вони також покращують стан кісткової тканини. А при зменшенні кількості магнію зникає і кальцій.

Коротка інформація про магній

  • Магній забезпечує нормальну роботу парощитовидної залози, що контролює рівень кальцію, який необхідний для здорових зубів і кісток
  • Магній допомагає організму отримувати з поживних речовин енергію, а значить забезпечує нашу працездатність. Також він послаблює м язову напругу і біль при мігрені і головного болю
  • У жінок магній полегшує симптоми передменструального синдрому і перебіг менопаузи, зменшує ризик передчасних пологів
  • Зелені листові овочі (шпинат, спаржа, салати), зелена цибуля, капуста броколі, цільнозернові продукти, риба, горіхи – багаті джерела магнію
  • Занадто високий вміст магнію, також як і його недолік небезпечні для організму. Прийом магнію у великих дозах викликає проблеми з шлунком. Слід бути обережним і тим, у кого є проблеми з нирками

У дефіциті магнію найчастіше винні ми самі. Не відмовляйтеся від традиційного харчування, в основі якого велика кількість різної зелені. Вороги магнію – стрес, сигаретний дим, харчові барвники, міцний алкоголь.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh