Авторські статтіЗдоров'я

Чим небезпечний для організму дефіцит магнію та як його заповнити

Магній – життєво важливий мінеральний елемент. Він необхідний для забезпечення всіх енергетичних і обмінних процесів в організмі. Останніми дослідженнями встановлено, що магній відіграє також значно роль у зміцненні кісткової тканини у людей середнього і старшого віку.

Дефіцит магнію в організмі – зростаючий ризик перелому кісток

За результатами одного дослідження, опублікованого в European Journal of Epidemiology, низький вміст магнію в організмі – це зростаючий ризик перелому кісток. Така зв’язок є несподіваною, так як крихкість кісток зазвичай пов’язується з нестачею кальцію. Але, як виявилося, при дефіциті магнію в кістках утворюються порожнечі, і кістки втрачають свою гнучкість.

Вченими Брістольського університету і Університету Східної Фінляндії було виконано дослідження, в якому брало участь 2245 осіб у віці від 42 до 61 року. Тривалість дослідження — 25 років. В результаті його проведення було встановлено, що чоловіки з низьким вмістом магнію в крові більш схильні до переломів, зокрема перелому стегна. У 44% чоловіків з високим рівнем магнію в крові швидше зросталися кістки. Дослідниками відзначено, що у 22 чоловіків з дуже високим рівнем вмісту магнію ніколи не було переломів протягом наступного періоду. На основі встановлених фактів може бути розроблена перспективна, але поки ще не перевірена стратегія профілактики переломів.

Рівень магнію в сироватці крові залежить від його вмісту у води і продуктах харчування. Альо добавка магнію в раціон харчування людей старшого віку, людей, що приймають певне лікування, а також із захворюваннями кишечника не завжди підвищує його рівень у крові. І тому дослідниками була підкреслена необхідність усунення проблем, що перешкоджають засвоєнню магнію організмом.

Низький рівень магнію — звичайне явище серед населення. В реальності організм отримує лише третина добової норми магнію. Особливо це стосується людей середнього і старшого віку. Симптоми дефіциту магнію: м язові судоми, високий артеріальний тиск, проблеми з диханням, утруднене ковтання, серцево-судинні захворювання.

Зазвичай в лікарнях не визначають рівень магнію в крові. І це ускладнює виявлення людей з низьким вмістом магнію в організмі. Один з керівників даного дослідження доктор Setor Kunutsor розповів, що щодня чоловіки повинні приймати додатково 300 мг магнію і 270 мг – жінки, якщо їх денний раціон не забезпечує надходження в організм рекомендованої добової норми. Разом з магнієм необхідно приймати вітамін D і кальцій. Вони також покращують стан кісткової тканини. А при зменшенні кількості магнію зникає і кальцій.

Коротка інформація про магній

  • Магній забезпечує нормальну роботу парощитовидної залози, що контролює рівень кальцію, який необхідний для здорових зубів і кісток
  • Магній допомагає організму отримувати з поживних речовин енергію, а значить забезпечує нашу працездатність. Також він послаблює м язову напругу і біль при мігрені і головного болю
  • У жінок магній полегшує симптоми передменструального синдрому і перебіг менопаузи, зменшує ризик передчасних пологів
  • Зелені листові овочі (шпинат, спаржа, салати), зелена цибуля, капуста броколі, цільнозернові продукти, риба, горіхи – багаті джерела магнію
  • Занадто високий вміст магнію, також як і його недолік небезпечні для організму. Прийом магнію у великих дозах викликає проблеми з шлунком. Слід бути обережним і тим, у кого є проблеми з нирками

У дефіциті магнію найчастіше винні ми самі. Не відмовляйтеся від традиційного харчування, в основі якого велика кількість різної зелені. Вороги магнію – стрес, сигаретний дим, харчові барвники, міцний алкоголь.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України