Авторські статтіЗдоров'я

5 несподіваних причин високого тиску

причини виникнення виского тискуУ гіпертонії немає якихось особливих симптомів, крім високого артеріального тиску. Запаморочення і нудоту ми можемо відчувати і при інших захворюваннях. Але артеріальна гіпертонія вражає життєво важливі органи: головний мозок, серце, кровоносні судини, сітківку очей, нирки.

Артеріальна гіпертонія є одним з найбільш поширених факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань та їх ускладнень, таких як інфаркт міокарда та порушення мозкового кровообігу.

Високий тиск рідко стає приводом для госпіталізації: вона може знадобитися лише у разі ускладненого гіпертонічного кризу (при інфаркту, інсульту, набряку легенів, енцефалопатії, еклампсії)

Більше 50% людей у віці понад 60 років у світі страждають від підвищеного артеріального тиску. І лише третина з них звертається до лікаря і проходити лікування. Тільки 12% перебуває на обліку у медиків, а 45% взагалі не підозрюють, що хворі.

Який тиск вважають нормальним

ВООЗ визнає оптимальним тиск 120/80 мм рт. ст. Артеріальною гіпертонією вважається тиск від 140/90 мм. рт.ст. і вище. При стійкому АТ вище 150 мм рт. ст. інсульти виникають в три, а інфаркти – у 2,5 рази частіше, ніж при нормальному артеріальному тиску.

5 причин підвищення тиску

Продукти

Сіль, кава, кріплені вина, пиво підвищують тиск

Похмілля

Розпад алкоголю призводить до спазмів судин мозку.

Проблеми з хребтом

Так, остеохондроз часто буває причиною проблем з тиском у молодих людей.

Хворі нирки

Пієлонефрит або сечокам’яна хвороба свідчать про підвищений тиск.

Ліки

Імуностимулятори, гормональні препарати і навіть краплі від нежиті при тривалому застосуванні викликають гіпертонію.

Що робити, якщо у вас часто підвищується тиск

  1. Насамперед, тримати себе у формі. Оптимальний індекс маси тіла < 25 кг/м2. Домогтися цього можна, якщо зменшити калорійність і обєми своїх обідів і вечерь. Також допомагає фізична активність.
  2. Щодня давайте собі навантаження протягом 30-60 хвилин і більше (наприклад, прогулянки швидким кроком, катання на велосипеді або плавання).
  3. Перестаньте солити їжу у великій кількості. Обмеження споживання кухонної солі (до 5 г на добу) дає швидкий результат і покращує самопочуття. Пам ” ятайте, сіль є практично скрізь, навіть у солодких батончиках!
  4. Більше продуктів, багатих кальцієм! А це молочні продукти з низьким вмістом жиру, персики, морква, курага і чорнослив. Також полюбіть горіхи і зелень (а це калій, магній) та овочі, фрукти, цільнозернові продукти (інші мікроелементи, вітаміни, харчові волокна).
  5. Обмежте вживання продуктів, що містять тваринні жири, виключити трансжири (кондитерські вироби фабричного виробництва, маргарин, спреди, майонез, продукти фаст-фуд), а також солодкі газовані напої.
  6. Пити треба менше! Обмеження прийому алкоголю (30 г на добу для чоловіків і 20 г для жінок в перерахунку на чистий алкоголь).
  7. Киньте палити в кінці кінців. Це один з найбільш ефективних способів зниження загального ризику серцево-судинних захворювань

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України