Чи відокремлена церква від держави?

Таке враження, що для деяких правозахисників та політиків не існує свободи віросповідання та свободи вираження поглядів. Чи, можливо, вони вважають, що у демократичному суспільстві може бути лише одна, єдино правильна  думка – їхня. А будь які інші погляди на певне питання – це вже “забобони”, “парламентський талібан” чи “агресивний наступ”.

Ось сьогодні міжнародна правозахисна організація «Amnesty International» заявила про безпрецедентний вплив релігійних організацій на Верховну Раду та нагадала, що, згідно з Конституцією, церква в Україні відокремлена від держави.

“Що ми бачимо сьогодні? Це дуже агресивний, активний і безапеляційний наступ абсолютно всіх релігійних конфесій на ті рішення, які приймаються у Верховній Раді”, – сказала виконавчий директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

З таким підходом вони недалеко просунулися від комуністичної спадщини з її тоталітарним поглядом на розмежування держави і церкви, її ролі у суспільстві. Хіба це не дискримінація за релігійною ознакою? Чому віруючи не можуть бути повноправними учасниками суспільної дискусії?

Як на мене, коли церкву намагаються загнати в гетто під назвою “відокремлення церкви від держави”, то це нічого спільного не має ні з правозахистом, ні з суспільною дискусією, ні з розумінням громадянського суспільства, частиною якого також є релігійні організації.

Якщо хтось у цьому сумнівається, то раджу не полінуватися та відкрити Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», де у статті 5 щодо відокремлення церкви і держави зазначено наступне:

“Релігійні організації мають право брати участь у громадському житті, а також використовувати нарівні з громадськими об’єднаннями засоби масової інформації”.

Більш того, відповідно до Постанови Кабміну № 996 від 03.11.2010 року релігійні організації також мають право брати участь у формуванні та реалізації державної політики – так само, як і інші інституції громадянського суспільства.

Чи знають про це в Amnesty International?

Тож перед тим, як відокремлювати церкву від держави, треба зрозуміти, що у Конституції та законодавстві України насамперед йдеться про розмежування функцій цих суспільних інституцій. До того ж, не слід плутати та ототожнювати державу (державний апарат) із суспільством, від якого церква у жодному випадку не може бути відокремлена, бо є його невід’ємною складовою.

Максим Васінправовий експерт

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh