Українці в Чехії

Чеський комуніст вибачився за висловлювання про серпень 1968

Депутат від Компартії Чехії і Моравії Станіслав Гроспич (фото) вибачився за свої слова про жертви подій серпня 1968 року.

Коротке відеозвернення опубліковано у Фейсбуці Компартії.

«Дозвольте принести вибачення за невдалий вислів. Я ніколи б не дозволив собі принизити значення людського життя та шкоди здоров’ю. Я нічого такого не хотів. Я не раз говорив, що вторгнення військ було трагічним і невірним рішенням, що залишили глибокі рани. Мені шкода, що мої слова поширили і сприйняли таким чином», — заявив Гроспич.

Нагадаємо, Станіслав Гроспич заявив в інтерв’ю Чеському радіо, що події серпня 1968 р. не є окупацією, а загиблі в результаті вторгнення були жертвами численних ДТП. Про це Голос українською писав у статті Чеський депутат заперечує окупацію 1968 року

Керівництво Компартії Чехії і Моравії не стало дистанціюватися від висловлювань депутата парламенту Станіслава Гроспича.

«Гроспич в інтерв’ю висловив жаль, що загинули люди. Його слова вирвали з контексту, стали роздувати скандал. Схоже на кампанію проти нього. З іншого боку, депутати повинні стежити за висловлюваннями і поважати рішення, прийняті партією», — сказав в інтерв’ю ЧТК голова Компартії Чехії і Моравії Войтех Філіп.

У 1998 р. Компартія зробила заяву, в якій події серпня 1968 р. були названі актом насильства, альо не окупацією.

Голова партії ТОП 09 Ийржи назвав слова Гроспича «огидними», депутат від християнських демократів Їржі Мигола вважає їх «нахабством і безсоромністю». Глава фракції Громадянської демократичної партії Збинек Станюра закликав позбавити Гроспича посади голови парламентського комітету у справах мандатів і імунітету. Президент Чехії Мілош Земан визнав слова Гроспича неприйнятними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України