Чеський комуніст вибачився за висловлювання про серпень 1968

Депутат від Компартії Чехії і Моравії Станіслав Гроспич (фото) вибачився за свої слова про жертви подій серпня 1968 року.

Коротке відеозвернення опубліковано у Фейсбуці Компартії.

«Дозвольте принести вибачення за невдалий вислів. Я ніколи б не дозволив собі принизити значення людського життя та шкоди здоров’ю. Я нічого такого не хотів. Я не раз говорив, що вторгнення військ було трагічним і невірним рішенням, що залишили глибокі рани. Мені шкода, що мої слова поширили і сприйняли таким чином», — заявив Гроспич.

Нагадаємо, Станіслав Гроспич заявив в інтерв’ю Чеському радіо, що події серпня 1968 р. не є окупацією, а загиблі в результаті вторгнення були жертвами численних ДТП. Про це Голос українською писав у статті Чеський депутат заперечує окупацію 1968 року

Керівництво Компартії Чехії і Моравії не стало дистанціюватися від висловлювань депутата парламенту Станіслава Гроспича.

«Гроспич в інтерв’ю висловив жаль, що загинули люди. Його слова вирвали з контексту, стали роздувати скандал. Схоже на кампанію проти нього. З іншого боку, депутати повинні стежити за висловлюваннями і поважати рішення, прийняті партією», — сказав в інтерв’ю ЧТК голова Компартії Чехії і Моравії Войтех Філіп.

У 1998 р. Компартія зробила заяву, в якій події серпня 1968 р. були названі актом насильства, альо не окупацією.

Голова партії ТОП 09 Ийржи назвав слова Гроспича «огидними», депутат від християнських демократів Їржі Мигола вважає їх «нахабством і безсоромністю». Глава фракції Громадянської демократичної партії Збинек Станюра закликав позбавити Гроспича посади голови парламентського комітету у справах мандатів і імунітету. Президент Чехії Мілош Земан визнав слова Гроспича неприйнятними.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh