Авторські статтіДіаспора

Чеські банки посилюють вимоги до іпотечних позичальників

Отримати іпотеку в Чехії стані складніше. Близько чверті банків посилять правила видачі іпотечних позик ще до кінця нинішнього літа. Про це у вівторок, 19 липня, заявив Національний банк країни, вивчивши умови видачі іпотеки в 21 кредитної організації.

Таким чином, деякі банки вирішили не чекати вступу в силу нового закону «Про кредитування споживачів», який палата депутатів чеського парламенту схвалила в червні, і заздалегідь пристосуватися до його вимог.

Зміни стосуються в основному способів підтвердження платоспроможності позичальників і зачіпають головних чином тих, хто не належить до найманим працівникам. Банки вимагають підтверджень постійних грошових надходжень, частина кредитних організацій перестала брати в розрахунок додаткові джерела доходу, наприклад від подальшої здачі квартири або обігу належить позичальнику фірми, пише портал E15.

«Банки будуть значно глибше вивчати фінансові потоки сімей і доходи зацікавлених в іпотеці», — прокоментувала зміни аналітик компанії Partners Луція Драсалова.

Експерти радять тим, хто хоче взяти кредит на покупку житла, постаратися оформити його найближчим часом. Отримати іпотеку буде ще складніше після 1 жовтня 2016 року, коли набуді чинності максимально встановлений Центробанком ліміт на які видаються кредити. Він становитиме 95% від вартості нерухомості, а з квітня 2017 року — 90%.

Очікується, що новий закон «Про кредитування споживачів» набере чинності до кінця нинішнього року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України