Чеські банки посилюють вимоги до іпотечних позичальників

Отримати іпотеку в Чехії стані складніше. Близько чверті банків посилять правила видачі іпотечних позик ще до кінця нинішнього літа. Про це у вівторок, 19 липня, заявив Національний банк країни, вивчивши умови видачі іпотеки в 21 кредитної організації.

Таким чином, деякі банки вирішили не чекати вступу в силу нового закону «Про кредитування споживачів», який палата депутатів чеського парламенту схвалила в червні, і заздалегідь пристосуватися до його вимог.

Зміни стосуються в основному способів підтвердження платоспроможності позичальників і зачіпають головних чином тих, хто не належить до найманим працівникам. Банки вимагають підтверджень постійних грошових надходжень, частина кредитних організацій перестала брати в розрахунок додаткові джерела доходу, наприклад від подальшої здачі квартири або обігу належить позичальнику фірми, пише портал E15.

«Банки будуть значно глибше вивчати фінансові потоки сімей і доходи зацікавлених в іпотеці», — прокоментувала зміни аналітик компанії Partners Луція Драсалова.

Експерти радять тим, хто хоче взяти кредит на покупку житла, постаратися оформити його найближчим часом. Отримати іпотеку буде ще складніше після 1 жовтня 2016 року, коли набуді чинності максимально встановлений Центробанком ліміт на які видаються кредити. Він становитиме 95% від вартості нерухомості, а з квітня 2017 року — 90%.

Очікується, що новий закон «Про кредитування споживачів» набере чинності до кінця нинішнього року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh