Автоновини

5 прийомів екстремального водіння, які потрібно запам’ятати раз і назавжди

Головне правило при попаданні в занос — не гальмуй! Та ні, ми не про недосвідченість водія, а про ті, що різко заблоковані колеса повністю позбавляють водія можливості керувати машиною. Є 2 спосібі впоратися з занесенням, і для шкірного увазі приводу вони свої.

Ми впевнені, що ви знаєте ці методи, але кілька секретів від фахівців екстремального водіння ми вам все-таки приготували.

Звідки чекати небезпека

  • Найбільше накатаного льоду там, де найчастіше гальмують — перед поворотами, пішохідними переходами, під’їздами до автобусних зупинок. Особливу увагу приділяйте мостах, тунелях, въездам і з’єднання їздам з естакад. Рухатися там найкраще з постійною швидкістю, а пригальмовувати заздалегідь.
  • Взимку дистанція з автомобілем попереду повинна бути в 2 рази більше, ніж влітку. Але й надто відставати не варто, інакше хто-небудь обов’язково вирішить втрутитися, а це ризик для 3-х учасників руху.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

  • Не дивіться тільки на машину перед вами. Намагайтеся тримати її в полі зору, але дивитися далі — на 4-5 машин попереду. Так ви побачите небезпечні ділянки дороги ще до того, як на них потрапить автомобіль, за яким ви їдете.
  • Взимку варто відмовитися від звички одночасно з педаллю гальма тиснути педаль зчеплення. У цьому випадку машина зупиняється лише за рахунок гальмівних колодок, які можуть заблокувати колеса, і тоді машина піде в занос.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Власникам машин з АБС. Антиблокувальна система гальм (АВЅ) — вкрай корисна функція більшості іномарок, яка нейтралізує різко вичавлене в підлогу педаль гальма на заледенелой трасі. Замість різкого гальмування, система викликає вібрацію педалі, при цьому ви можете повертати кермо, входячи в поворот або повертаючи машину на потрібне місце.

Власникам машин без АБС. Інструктора з екстремального водіння кращим способом гальмування в зимових умовах считают комбінований: одночасно з роботою педалі гальма зупиняти автомобіль двигуном (включати знижену передачу). Гальмувати слід імпульсно — чергувати серію коротких натискань на педаль гальма з повною розблокуванням коліс.

3 види заносу

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

  1. Ковзання: передня вісь стійка, задня ковзає машина повертає на більший кут, ніж очікувалося.
  2. Знесіння: задні колеса стабільні, а передні ковзають, при повороті машина здійснює рух по прямій.
  3. Повна дестабілізація: ковзають всі 4 колеса, напрямок руху не вгадати.

Як вийти з заносу

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Якщо машина пішла в заміт — не зупиняйте.

Якщо у вас задньопривідний автомобіль — потрібно скинути газ з одночасним поворотом керма в бік заносу

Якщо у вас передньопривідний автомобіль — додайте газу.

Коли машина вийшла із заносу, потрібно відразу повернути кермо в положення «прямо», інакше вона піде в новий занос вже в іншу сторону.

Прийоми і хитрощі

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Перевіряємо дорогу. Виїжджаючи на зимову дорогу, кілька разів різко натисніть і відпустіть педаль гальма. Якщо автомобіль «клює носом» — відмінне зчеплення з дорогою, якщо уповільнень немає і чути, як труться в юзі шини — дорога вкрита льодом. Це потрібно робити якомога частіше (не створюючи аварійних ситуацій, природно).

Формула «подвійного поділу». Якщо влітку ви на цій ділянці дороги летите зі швидкістю 100 км/год, то взимку там стоїть повзти 50 км/рік. У поворот входили на 80, взимку скиньте до 40. Тоді точно не вилетите на узбіччя і зможете вчасно відреагувати на заміт.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Одне покриття. На будь-якій дорозі намагайтеся вести автомобіль так, щоб всі 4 колеса їхали по одному покриттю. Якщо під однією пара коліс сніг, а під іншою — лід, автомобіль може викинути з траси або розгорнути на дорозі.

Вибираємо бік. Щоб автомобіль не бовтало між стінками глибокої колії, притисніть колеса внутрішньою або зовнішньою стороною до однієї з них.

Підвищена передача. По слизькій трасі краще пересуватися на підвищеній передачі. Там, де ві влітку їдете на другий, взимку вмикайте третю — вона не така потужна, завдяки цьому колеса на снігу менше прокручуватися.

Бонус

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

При наявності планувальників в кожному смартфоні не проблема поставити нагадування про зміну гуми хоч на 10 років вперед. Поставте їх прямо зараз, і тоді ваш надійний помічник кожен жовтень буде нагадувати вам, що час подумати про безпеку.

А може, ви вже свої секрети «накатали» на своїй машині? Діліться в коментарях, і тоді на дорозі стані значно більше досвідчених водіїв.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.