5 прийомів екстремального водіння, які потрібно запам’ятати раз і назавжди

Головне правило при попаданні в занос — не гальмуй! Та ні, ми не про недосвідченість водія, а про ті, що різко заблоковані колеса повністю позбавляють водія можливості керувати машиною. Є 2 спосібі впоратися з занесенням, і для шкірного увазі приводу вони свої.

Ми впевнені, що ви знаєте ці методи, але кілька секретів від фахівців екстремального водіння ми вам все-таки приготували.

Звідки чекати небезпека

  • Найбільше накатаного льоду там, де найчастіше гальмують — перед поворотами, пішохідними переходами, під’їздами до автобусних зупинок. Особливу увагу приділяйте мостах, тунелях, въездам і з’єднання їздам з естакад. Рухатися там найкраще з постійною швидкістю, а пригальмовувати заздалегідь.
  • Взимку дистанція з автомобілем попереду повинна бути в 2 рази більше, ніж влітку. Але й надто відставати не варто, інакше хто-небудь обов’язково вирішить втрутитися, а це ризик для 3-х учасників руху.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

  • Не дивіться тільки на машину перед вами. Намагайтеся тримати її в полі зору, але дивитися далі — на 4-5 машин попереду. Так ви побачите небезпечні ділянки дороги ще до того, як на них потрапить автомобіль, за яким ви їдете.
  • Взимку варто відмовитися від звички одночасно з педаллю гальма тиснути педаль зчеплення. У цьому випадку машина зупиняється лише за рахунок гальмівних колодок, які можуть заблокувати колеса, і тоді машина піде в занос.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Власникам машин з АБС. Антиблокувальна система гальм (АВЅ) — вкрай корисна функція більшості іномарок, яка нейтралізує різко вичавлене в підлогу педаль гальма на заледенелой трасі. Замість різкого гальмування, система викликає вібрацію педалі, при цьому ви можете повертати кермо, входячи в поворот або повертаючи машину на потрібне місце.

Власникам машин без АБС. Інструктора з екстремального водіння кращим способом гальмування в зимових умовах считают комбінований: одночасно з роботою педалі гальма зупиняти автомобіль двигуном (включати знижену передачу). Гальмувати слід імпульсно — чергувати серію коротких натискань на педаль гальма з повною розблокуванням коліс.

3 види заносу

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

  1. Ковзання: передня вісь стійка, задня ковзає машина повертає на більший кут, ніж очікувалося.
  2. Знесіння: задні колеса стабільні, а передні ковзають, при повороті машина здійснює рух по прямій.
  3. Повна дестабілізація: ковзають всі 4 колеса, напрямок руху не вгадати.

Як вийти з заносу

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Якщо машина пішла в заміт — не зупиняйте.

Якщо у вас задньопривідний автомобіль — потрібно скинути газ з одночасним поворотом керма в бік заносу

Якщо у вас передньопривідний автомобіль — додайте газу.

Коли машина вийшла із заносу, потрібно відразу повернути кермо в положення «прямо», інакше вона піде в новий занос вже в іншу сторону.

Прийоми і хитрощі

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Перевіряємо дорогу. Виїжджаючи на зимову дорогу, кілька разів різко натисніть і відпустіть педаль гальма. Якщо автомобіль «клює носом» — відмінне зчеплення з дорогою, якщо уповільнень немає і чути, як труться в юзі шини — дорога вкрита льодом. Це потрібно робити якомога частіше (не створюючи аварійних ситуацій, природно).

Формула «подвійного поділу». Якщо влітку ви на цій ділянці дороги летите зі швидкістю 100 км/год, то взимку там стоїть повзти 50 км/рік. У поворот входили на 80, взимку скиньте до 40. Тоді точно не вилетите на узбіччя і зможете вчасно відреагувати на заміт.

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

Одне покриття. На будь-якій дорозі намагайтеся вести автомобіль так, щоб всі 4 колеса їхали по одному покриттю. Якщо під однією пара коліс сніг, а під іншою — лід, автомобіль може викинути з траси або розгорнути на дорозі.

Вибираємо бік. Щоб автомобіль не бовтало між стінками глибокої колії, притисніть колеса внутрішньою або зовнішньою стороною до однієї з них.

Підвищена передача. По слизькій трасі краще пересуватися на підвищеній передачі. Там, де ві влітку їдете на другий, взимку вмикайте третю — вона не така потужна, завдяки цьому колеса на снігу менше прокручуватися.

Бонус

5 приемов экстремального вождения, которые нужно запомнить раз и навсегда

При наявності планувальників в кожному смартфоні не проблема поставити нагадування про зміну гуми хоч на 10 років вперед. Поставте їх прямо зараз, і тоді ваш надійний помічник кожен жовтень буде нагадувати вам, що час подумати про безпеку.

А може, ви вже свої секрети «накатали» на своїй машині? Діліться в коментарях, і тоді на дорозі стані значно більше досвідчених водіїв.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh