Авторські статті

Чорноморський флот РФ відрізаний від запасів “Калібрів”: на що здатна Україна

Прицільні удари Сил оборони України по кораблях Чорноморського флоту, Севастопольській бухті та військовій інфраструктурі противника в Криму значно ускладнили роботу флоту Росії. Зокрема, в плані завантаження кораблів ракетами.

Щоб подолати проблему, ворог намагається побудувати нову базу, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ, капітан третього рангу Дмитро Плетенчук. Зазначається, що флот окупантів фактично відрізаний від запасів “Калібрів”, якими вони раніше часто били по українській інфраструктурі.

“Фактично Чорноморський флот у такому стані перебуває досить тривалий час, коли окрім кораблів, які є платформою для крилатих ракет типу “Калібр”, застосувати проти України вони нічого не можуть. Але і з цим виникли проблеми. Їх відрізали від Севастополя, де розташована їхня основна логістична база”, – пояснив він.

Плетенчук додав, що в Новоросійську, куди після численних ударів по Криму “втекли” кораблі ЧФ РФ, проблему із завантаженням ракет в окупантів досі не вирішено, адже “Калібри” залишилися в Севастополі.

“І вони змушені ризикувати, заходити в Севастополь, швидко завантажуватися і звідти забиратися. Можна констатувати, що робота Чорноморського флоту якщо не паралізована, то сильно ускладнена”, – наголосив речник ВМС ЗСУ.

Зі свого боку представник Української добровольчої армії – Південь і голова Громадської ради при Одеській ОВА Сергій Братчук зазначив, що росіяни прискореними темпами намагаються побудувати нову базу для спорядження “Калібрів”.

“Вони розуміють, що зараз у них ускладнене застосування цих ракет. Зараз будують на території РФ на Чорноморському узбережжі відповідну базу. Це йде складно, але вони працюють над цим”, – сказав він.

Для України головне – не дати окупантам добудувати цю базу. Українські спецпризначенці, додав Братчук, “точно знають, що з цим робити”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України