Авторські статтіФотогалерея

Вчені через століття відкрили таємницю ченця, похованого живцем. Фото

Статуї Будди стали останнім часом надзвичайно популярними. Вони надзвичайно прикрашають інтер’єр, даруючи йому гармонію і затишок. Але ця китайська тисячолітня скульптура зацікавила вчених з іншої причини. Дослідники стародавнього мистецтва вирішили піддати самого стародавнього „пацієнта“ томографії. Побачивши таке всередині, вони не повірили своїм очам.

Після ретельної перевірки томографа фахівці все-таки переконалися в тому, що всередині статуї був прихований скелет буддійського ченця. В цілості він пережив там не одне століття.

В ході досліджень вчені також з’ясували, що чернець був підданий дуже складній процедурі муміфікації, що складається з декількох кроків. Послушник буддійського монастиря повинен був пити спеціальний отруйний чай, після чого його живцем ховали у кам’яній гробниці.

Чернець продовжував медитувати, намагаючись досягти просвітлення.

Він дихав через спеціальну трубочку, проходячи через яку потік повітря зачіпав дзвіночок. Коли одного разу він перестав дзвонити, всі зрозуміли, що ченця більше немає. Згідно з історичними відомостями, що цього буддійського послушника звали Ліукуан. Ліукуан — дуже відома постать в буддизмі. Можливо, саме тому він був переміщений з гробниці в статую. Вчених також вразило, що всі внутрішні органи Ліукуана були видалені. На їх місці дослідники виявили шматочки пергаменту з містичними китайськими символами, значення яких досі з’ясовується.

Насправді явище муміфікації буддійських ченців було дуже поширене. В січні 2015 року в Улан-Баторі археологи знайшли тіло медитує в позі лотоса людини. Як з’єднання ясувалося, ним був чернець 200-річної давності. Здавалось, що він не помер, а просто спить. Буддисти вірять, що чернець, який досяг просвітлення, ніколи не вмирає. Душа Ліукуана, як і його тіло, залишиться жити навіки. Проїжджаючи повз Голландію, ти навіть можеш відвідати його в музеї Дренте. Там вічна посмішка цього ченця досі дарує спокій. Поділися історією безсмертного Ліукуана зі своїми друзями!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. ДУША НАША ВЕЧНАЯ не зависимо от того достиг ли человек просветления в течении жизни на земле или нет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.