Війна рф проти України

Черговий обстріл поблизу Запорізької АЕС: ситуація критична

Ситуація на Запорізькій атомній станції, яку захопили російські окупанти, залишається напруженою. Росіяни утримують під своїм контролем ЗАЕС та Енергодар уже понад рік. Вони неодноразово обстрілювали територію станції і використовують її як щит перед можливим контрнаступом українських солдатів.

Сьогодні, 19 травня, окупанти з артилерії обстріляли місце поблизу Енергодару, де мешкає більшість персоналу атомної станції, повідомляє прес-служба Міжнародного агентства з атомної енергії.

Експерти МАГАТЕ повідомили, що сама станція не постраждала, але близькість обстрілів ще раз наголосила на постійній загрозі ядерній безпеці в той час, як посилилися обговорення майбутніх військових операцій у регіоні.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі підтвердив свою рішучість забезпечити захист ЗАЕС і сказав, що веде інтенсивні переговори з усіма залученими сторонами для досягнення цієї мети.

Крім того, повідомляється, що кількість персоналу заводу значно скоротилася з початку повномасштабної війни, коли персонал підприємства та їхні сім’ї стикалися з найважчими та стресовими умовами після окупації.

До того ж нещодавня евакуація деяких жителів з Енергодару додала невизначеності у кадровій ситуації.

Раніше повідомлялося, що на території промислового майданчика ЗАЕС перебуває багато російських військових. Вони там фактично живуть, створили фортифікаційні споруди, всі навколо замінували, створили там склад боєприпасів та місцезнаходження військової техніки. Так російські солдати почуваються безпечніше, бо розуміють, що ЗСУ не проводитимуть там військових дій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України