Черговий прокол Face ID: iPhone зламали за допомогою окулярів

Дослідники китайської компанії Tencent виявили серйозну уразливість біометричного сканера Apple.

Компанія ніколи не заявляла прямо, що їх нова система безпеки є найнадійнішим варіантом, враховуючи можливість помилкових спрацьовувань, особливо на родичів. Тим не менш технологію Face ID презентували публіці як революційний метод захисту персональних даних, близький до ідеального. І ось в черговий раз дослідники спростували це, нехай і не найлегшим способом.

Отримати доступ до iPhone, зламавши біометричний сканер, стало набагато простіше і дешевше, ніж в тому ж 2017 році, коли обман Face ID проводився за допомогою об’ємних 3D-масок осіб власників. Тепер же досить обзавестися непотрібними окулярами та ізолентою. Правда, вони повинні бути не сонцезахисними, так і особа власника все ще знадобиться для злому.

Суть обману, показаного на Black Hat USA 2019, полягає в тому, що датчики свідомо ігнорують область очей у користувачів з окулярами, щоб лінзи не будуть блікувати сенсори, а тому досить трохи модифікувати очку за допомогою чорної ізоляційної стрічки. Вона наклеюється на лінзи так, щоб у центрі залишався невеликий виріз квадратної форми або шмат білої ізоляційної стрічки – умовний зіницю. І після того, як окуляри надіваються на сплячого або перебуває у непритомному стані власника, смартфон відкриває доступ до всіх функцій.

Зрозуміло, що в реальних умовах такий трюк провести буде складно, однак ніхто не застрахований від випадків безпам’ятства. Можна перебрати на вечірці, заснути в громадському транспорті або загорнути не в тій провулок, і розпрощатися зі своїм дорогим гаджетом. Цікаво, чи будуть після такого відкриття Apple намагатися виправити свій черговий прокол? Адже часу до осінньої презентації новинки залишається все менше.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh