Економіка

Через зростаючий імпорт електроенергії з Росії “Львіввугілля” вже місяць не отримує гроші

Через зростаючий імпорт електроенергії з Росії, який почався завдяки “поправці Геруса”, “Львіввугілля” вже місяць не отримує гроші за поставлене вугілля і не може виплатити зарплати шахтарям. Про це заявив в.о. генерального директора ДП “Львіввугілля” Олег Акімов, пишуть “Факти“.

Акімов зазначив, що зростання імпорту російської електроенергії критично вплинуло на роботу підприємства, адже у вітчизняній генерації зменшилися потреби у вугіллі і, як наслідок, “Львіввугілля” вже місяць не отримує кошти за поставлене вугілля.

“Критично вплинуло. Тому що ми місяць без заробітної плати. Ми не можемо платити людям гроші. Місяць “Центренерго” не розраховується з нами за поставлене вугілля”, – сказав Акімов.

На його думку, це може призвести до кризової ситуації в роботі підприємства, аж до його закриття, в результаті чого понад 100 тисяч людей можуть залишитися без засобів до існування.

“Це два регіони з населенням практично понад 100 тисяч людей, що залишаться без фінансування. Шахти в регіоні в Сокальському районі є бюджетоутворюючими. Фактично до 50% бюджету міст, Червоноград та Сокальський район, йде від роботи цих підприємств. І близько 100 тисяч людей залишаться просто без засобів до існування”, – сказав Акімов.

Він вважає, що імпорт російської електроенергії повинен бути зупинений, адже у вітчизняній генерації достатньо потужностей і дефіциту струму немає.

“На мою думку, потрібно відновити нормальну роботу теплової генерації, від якої залежать підприємства, шахти. Для початку нехай енергетичний баланс країни складуть, треба порахувати. А після цього можна буде говорити, купувати за кордоном електроенергію або не купувати. Поки у нас є можливість виробляти свою теплову генерацію, я не бачу необхідності закуповувати за кордоном” , – зазначив Акімов.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії”, в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. З 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України