20-22 січня, внаслідок льодових процесів на фоні високої водності, можливі різкі коливаннями рівнів води на ділянці Верхнього Дніпра Неданчичі-Дніпровське, пригирловій ділянці Прип’яті (зона ЧАЕС) та Десні (Київська, Чернігівська, Сумська обл.) з подальшим затопленням заплави Десни біля м.Новгород-Сіверський, утриманням і можливим зменшенням затоплення її біля с.Морівськ та повільним зменшенням затоплення заплави і переливу автодороги місцевого значення на притоці Десни р.Снов (І рівень небезпеки – жовтий 🟨); на Верхньому Дніпрі (в межах країни) зі збереженням та збільшенням води на заплаві та перевищенням небезпечних відміток порушення транспортного сполучення ряду прирічкових сіл у Чернігівському районі Чернігівської області (ІІ рівень небезпеки – помаранчевий 🟧).
Про це повідомили у Українському гідрометеорологічному центрі
20-20 сiчня, внаслідок добiгання паводкової хвилi, на р.Латориця – м.Чоп очікується пiдвищення рiвнів води на 1,6-2,0 м з утриманням води на заплавi мiждамбового простору та пiдтопленням автодороги мiсцевого значення в Ужгородському районі Закарпатської області (I рiвень небезпеки – жовтий 🟨).
20-21 сiчня, у зв’язку з вiдлигою та опадами, на рiчках суббасейну Захiдного Бугу (Львiвська, Волинська обл.) та у верхiв’ї Стира (притока Прип’яті) у Львiвській обл. очiкується поступове пiдвищення рiвнiв води на 0,2-0,7 м над поточними вiдмiтками з руйнуванням льодових явищ, мiсцями можливий вихiд води на заплаву (І рівень небезпеки – жовтий🟨).
20-22 сiчня на рiчках суббасейну р.Прип’ять, внаслiдок впливу зажорних явищ, можливi рiзкi коливання рiвнiв води, на окремих дiлянках рiчок утримуватиметься перевищення вiдмiтки заплав (Волинська, Рівненська обл.), сільськогосподарських угiдь та господарських споруд в прирiчкових населених пунктах Ковельського та Камiнь-Каширського районiв Волинської областi (I рiвень небезпеки – жовтий🟨).
20-20 січня, внаслідок випадіння опадів та інтенсивного сніготанення, на річках Харківської області очікуються підвищення рівнів води на 0,1-0,3 м, на р.Уди біля смт Безлюдівка на 0,6 м за добу над рівнями на 8 год 19 січня з можливим виходом води на понижені ділянки заплав р. Сіверський Донець біля м.Ізюм та малих річок Харківської області (І рівень небезпеки – жовтий 🟨).
У зв’язку з добiганням хвилi тало-дощового паводку, очiкується продовження пiдвищення рiвнiв води над поточними вiдмiтками, без загрози негативних наслiдкiв🟩:
- -20-20 сiчня у середнiх та нижнiх ділянках рiчок Стрв’яж, Свiча (басейн Дністра) та р.Вишня – с.Твiржа (суббасейн Сяну) – на 0,7-1,3 м; на ділянці р.Стрий Верхнє Синьовидне-Стрий (притока Дністра) та ділянці Днiстра Роздiл-Журавно – на 1,3-1,8 м, мiсцями льодохiд;
- 20-22 сiчня на ділянці Днiстра Галич-Залiщики – на 0,5-1,0 м;
- 20-22 сiчня у верхів’ї Днiстровського водосховища можливе формування заторiв льоду з рiзким коливанням рiвня води, мiсцями льодохiд.
20-20 січня, внаслідок добiгання хвилi тало-дощового паводку, на ділянці р.Прут Коломия – державний кордон очiкується продовження пiдвищення рівнів води на 0,7-1,2 м над рівнями на 8 годину 19 сiчня, без негативних наслiдкiв🟩
20 січня очікується проходження максимального рівня води тало-дощового паводку на р. Прут в створі гідрологічного поста Чернiвцi висотою 120-170 см над нулем поста (рівень води на 8 годину 19 січня становив 49 см). Максимальна витрата води прогнозується у межах 200-340 м3/с, без загрози негативних наслідків 🟩
Внаслідок спустошення Каховського водосховища та входження р.Дніпро в старе природне русло, рівні води значно нижчі за відмітки водозаборів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях (ІІІ рівень небезпеки – коричневий 🟫).