Економіка

Олександр Кубраков: 95 українських родин придбали нове житло завдяки програмі компенсацій за Житловими сертифікатами

Бачимо вже більш широку географію. Нове житло люди купували у Чернігівській, Харківськівській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Бачимо також тенденцію у виборі житла в межах того регіону, де знаходилося знищене. Переважно люди обирають квартири на вторинному ринку нерухомості.

Водночас продовжуємо працювати над спрощенням механізмів реалізації програми. Урядовою постановою зафіксували, що припинити право власності можна на підставі актів обстеження, складених комісією органу місцевого самоврядування. Ці акти зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Доступ до нього мають державні реєстратори та нотаріуси, що підключені до Реєстру та мають відповідні повноваження. На сьогоднішній день таких нотаріусів вже 1042. Їх перелік ви можете подивитися за посиланням

Головна мета — усунути незручності та розбіжності, аби максимально спростити шлях від подачі заявки до отримання компенсації, купівлі чи будівництва нового житла.

Також вже понад 35 тисяч сімей отримали компенсацію на загальну суму більше 3 мільярдів гривень. Ці кошти люди зможуть використати для проведення поточних і капітальних ремонтів осель, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України