Техно

Через проблему з батареєю верхнього ступеня відкладено пробний запуск Atlas 5 з метереологічним супутником

Centaur issue delays JPSS-2 launch

Метеорологічний супутник JPSS-2 і технічна демонстрація LOFTID незадовго до цього були інкапсульовані в обтічник корисного навантаження Atlas 5 для запуску, який був відкладений принаймні на 9 листопада через проблему з батареєю верхнього ступеня Centaur.

Запуск метеорологічного супутника на полярній орбіті та демонстрація технології повторного входу буде відкладено більше ніж на тиждень через проблему з батареєю у верхній частині ракети, повідомило NASA 29 жовтня.

Агентство повідомило, що запуск Atlas 5 супутника Joint Polar Satellite System (JPSS) 2, який був запланований на ранній ранок 1 листопада з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, буде відкладено «через необхідність заміни батарея на борту розгінного ступеня ракети-носія «Кентавр». Ця робота відкладе запуск принаймні до 9 листопада.

На брифінгу перед запуском 28 жовтня офіційні особи NASA та United Launch Alliance повідомили про відсутність проблем із ракетою-носієм чи будь-яких інших проблем, які могли б затримати запуск, окрім погодних умов, прогнозованих для запуску.

«Команда не працює з жодними проблемами, і ми на шляху до запуску тут о 2:25 ночі в Тихому океані», — сказав Гері Венц, віце-президент з урядових і комерційних програм ULA, під час брифінгу, який відбувся після перевірки готовності до запуску. раніше того дня.

Основним корисним навантаженням для запуску є JPSS-2, другий супутник із серії супутників на полярній орбіті, якими керує Національне управління океанічних і атмосферних досліджень для прогнозування погоди. Він приєднається до JPSS-1, який надійшов на озброєння в травні 2018 року через шість місяців після запуску.

Третій супутник на полярній орбіті, Suomi NPP, також надає дані про погоду. Космічний корабель спочатку був побудований як прототип для Національної полярно-орбітальної операційної екологічної супутникової системи (NPOESS) США, але після скасування NPOESS його перетворили на робочий супутник. Суомі АЕС наближається до кінця свого терміну експлуатації, оскільки у нього закінчується паливо для підтримки орбіти.

Незважаючи на те, що JPSS-2 є другим супутником програми, він є першим із трьох, побудованих Northrop Grumman за контрактом, укладеним у 2015 році. Ball Aerospace виграла контракт на перший супутник JPSS.

В інтерв’ю 24 жовтня Стів Крейн, віце-президент із цивільного та комерційного космосу компанії Northrop Grumman, сказав, що не було проблем із обробкою супутника для запуску. За його словами, компанія «добре просувається» у виробництві JPSS-3 і -4.

Супутники використовують останню версію LEOStar-3 компанії Northrop. «У нас є новий комплект авіоніки, у нас є новий набір датчиків, пристрої відстеження зірок тощо, які ми використовували як для місії Landsat , так і для місії JPSS», — сказав він. «Це постійне оновлення компонентів і операційних парадигм».

Також на Atlas 5 є випробування надувного уповільнювача (LOFTID) NASA на низькій орбіті, технологічного демонстраційного корисного навантаження, яке розгорне надувний тепловий щит шість метрів у поперечнику. LOFTID відокремиться від верхнього ступеня Кентавра після того, як ступінь зійде з орбіти. Надувний щит сповільнить LOFTID з 25 Маха до 0,7 Маха, а потім розгорне парашут і припливе на схід від Гаваїв для відновлення.

LOFTID є останнім із серії випробувань надувних уповільнювачів, які NASA передбачає, що можуть бути використані для підтримки майбутніх місій на Марс, які занадто великі для посадки за допомогою існуючих систем. ULA також зацікавлена ​​в цій технології як у засобі відновлення двигунів BE-4 на першому етапі Vulcan для потенційного повторного використання.

Запуск, 100-й у програмі NASA Launch Services, стане останньою місією Atlas 5 для програми та останнім Atlas 5, який буде запущено з Ванденберга. Венц повідомив, що після запуску ULA почне роботу з переобладнання майданчика Atlas у Ванденбергу, космічного стартового комплексу 3, для використання ракетою Vulcan.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України