Техно

Через фінансові проблеми компанія-розробник ракет-носіїв Virgin Orbit призупиняє роботу

Компанія-розробник ракет-носіїв Virgin Orbit призупинила свою діяльність і звільнила свій персонал щонайменше на тиждень через вирішення фінансових питань.

У заяві, оприлюдненій наприкінці березня 15 березня, компанія заявила, що запроваджує «операційну паузу» у всій компанії, яка включає відпустку персоналу. Першим про припинення роботи повідомив CNBC.

«Virgin Orbit ініціює оперативну паузу в масштабах всієї компанії з 16 березня 2023 року та планує надати оновлену інформацію про подальші операції в найближчі тижні», — сказав SpaceNews представник компанії.

Джерело в компанії, виступаючи на фоні, повідомило, що співробітникам було сказано, що приблизно через тиждень будуть оновлені плани компанії на майбутнє, оскільки вона має справу з тим, що було описано як проблема грошових потоків.

У заяві до Комісії з цінних паперів і бірж від 16 березня Virgin Orbit заявила, що очікує, що операційна пауза триватиме до 21 березня, оскільки вона «веде обговорення з потенційними джерелами фінансування та вивчає стратегічні можливості». Компанія додала, що «немає гарантії, що ці обговорення призведуть до будь-якої транзакції».

Virgin Orbit зазнала технічної невдачі 9 січня, коли її перша місія LauncherOne із Сполученого Королівства не змогла вийти на орбіту. Цей збій, який стався після чотирьох послідовних успіхів системи повітряного запуску, був пов’язаний із фільтром у паливній магістралі у паливі верхнього ступеня ракети, який зміщувався, що призвело до несправності двигуна ступеня та не дало йому вийти на орбіту.

15 березня компанія заявила, що розслідування цієї невдачі «майже завершено, і наша наступна серійна ракета з необхідними модифікаціями перебуває на завершальній стадії інтеграції та випробувань».

Virgin Orbit також зіткнулася з фінансовими проблемами. У своєму останньому квартальному звіті про прибутки та збитки в листопаді 2022 року компанія повідомила про 71 мільйон доларів готівки в касі станом на кінець третього кварталу з операційним збитком у 50,5 мільйона доларів за цей квартал. Відтоді компанія не оприлюднила оновлених фінансових результатів і не оголошувала графік цього.

Починаючи з листопада, компанія залучила 60 мільйонів доларів США чотирма траншами від Virgin Investments Limited (VIL) у формі позик із процентною ставкою до 12%. Останнє фінансування, 5 мільйонів доларів, надійшло 28 лютого. Позики забезпечені активами Virgin Orbit, що надає VIL «першочерговий інтерес до забезпечення» цих активів, включаючи його літаки Boeing 747.

Компанія мало повідомляла публічно про ці позики, окрім підтвердження заяв у документах Комісії з цінних паперів і бірж, що кошти підуть на оборотний капітал.

Планувалося, що Virgin Orbit виступить 14 березня на конференції Satellite 2023 на тему варіантів запуску малих супутників. Компанія не з’явилася, а організатори панелі не пояснили відсутність компанії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України