Життя

Чекав поки вийдуть всі: несподівані деталі трагедії в Одесі

Про що стало відомо?

В останню путь провели загиблих під час пожежі в одеському коледжі на Троїцькій директора Інституту морської біології НАН України Бориса Александрова і його помічницю Галину Іванович. Церемонія прощання відбулася у приміщенні біологічного факультету ОНУ ім. Мечникова. Попрощатися з вченими прийшли сотні людей, серед яких родичі, студенти, колеги та іноземні соратники. Про це повідомляється в сюжеті ТСН.

У день пожежі, 4 грудня, у приміщенні інституту знаходилося близько 20 науковців. Коли з вікон коледжу почав з’єднання являтися дім, Борис Александров почав обдзвонювати колег і повідомляти їм про те, що потрібно терміново евакуювати всіх, хто знаходиться в будівлі.

“Він мені подзвонив, я перебувала в іншому крилі, щоб я виводила людей. А чому сам не вийшов – досі не можу зрозуміти. Ми сподівалися, що їх евакуювали”, – розповіла Ірина Луцкова, заступник директора інституту.

Пізніше з’ясувалося, що вчений хотів переконатися, що всі покинули приміщення, тому залишався в стінах інституту до останнього разом зі своєю помічницею Галиною Іванович.

Під час церемонії прощання ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко розповів, яким був загиблий Борис Александров.

“Борис був дуже добрим і позитивним людиною. Він ніколи не міг розлютитися, хоча у нас часто велися жорсткі наукові дискусії. Це страшна трагедія для близьких, для науки і для всієї України. Я сподіваюся, це трагедія сколихне можновладців і поверне їх погляди до стану український науки. Це страшний удар, і це відкидає гідробіологічну науку назад, оскільки він був одним з найвідоміших у світовій гідробіологічної науки людей”, — розповів ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко.

Присутні відзначили, що Іванович була не тільки помічницею Александрова, але і самостійним ученим.

“Галина Валентинівна була однією з найяскравіших гідробіологів України. Якщо ви сьогодні подивіться звіт нашого інституту в розділі “наукові досягнення”, а в нього потрапляє далеко не кожен співробітник, то ви побачите тієї внесок, який Галина Валентинівна залишила як дослідник”, — розповіла в. о. ректора Інституту морської біології НАН України Галина Мінічева.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.