Авторські статтіДіаспора

Чехія не прийме сирійських сиріт і збудує для них притулок в Сирії

Чехія хоче побудувати в Сирії центр для 50-ти сиріт і поступово його розширювати.

Про це заявив прем’єр-міністр Чехії Адрій Бабиш.

Раніше чеський євродепутат від християнських демократів Міхаела Шойдрова запропонувала перемістити з Греції в Чехію 50 сирійських сиріт.

«В Чехії є свої сироти. Крім того, на Україні теж йде військовий конфлікт, але ніхто в Чехії не закликає приймати сиріт з України. Я обіцяв, що Чехія не прийме жодного біженця в рамках квот ЄС. До цих сирійським дітям це теж відноситься. Їм потрібно допомагати там, де вони народилися і жили», — сказавши Бабиш восени минулого року.

У грудні він заявив наступне: «Я підтримую проект чеського містечка в Сирії. У ньому буде школа і дитячий сад для 150 сиріт. Я переконаний, що сирійським дітям потрібно допомагати в Сирії. Проект пані Шойдровой позбавлений сенсу. Вона говорити про тимчасове розміщення сиріт у нас. Навіщо їх привозити сюди на годину? Вони не знайомі з нашим життям, вони не говорять по-чеськи, хто про них піклуватися

Чехія володіє в Сирії ділянкою площею 20 тис. квадратних метрів. Крім дитсадка та школи, в центрі для сиріт буде спортивний зал та житлові комплекси.

«Ми домовилися з сирійською владою, що беремо на себе фінансування центри в перший рік його роботи», — цитує Бабиша сайт CeskeNoviny.cz.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.