Діаспора

Чехія хоче самостійно заборонити подвійну якість продуктів

Міністр сільського господарства Чехії наполягає на прийнятті закону, що забороняє різне якість продуктів харчування і напоїв, що продаються в Чехії та інших країнах ЄС.

За порушення закону пропонується ввести штраф до 50 млн крон. Стежити за єдиним якістю продуктів і напоїв буде Державна сільськогосподарська і продовольча інспекція.

Мова йде про продукти і напої, пакування та найменування яких однакові у всіх країнах, але склад продуктів і напоїв, що реалізуються у Східній Європі, відрізняється за якістю в гіршу сторону.

Раніше Європарламент відмовився забороняти подвійне якість продуктів харчування або напоїв у Східній і Західній Європі. Був схвалений «м’яка м’який» варіант директиви. У директиві міститься вимога до Єврокомісії оцінити вплив нових правил на якість продуктів через два роки після схвалення цієї директиви.

«Згідно із схваленим «м’яка яким» варіантом директиви ЄС, кожен випадок відмінності продуктів харчування або напоїв повинен бути підтверджений місцевім контрольним органом. У чиновників просто не вистачить часу на збір доказів, тести, спілкування з представниками виробника. На практиці це працювати не буде, виробники знову будуть посилатися на місцеві особливості, їм дозволили робити все, що завгодно», — сказала чеський євродепутат Ольга Сегналова в інтерв’ю Euractiv.cz.

За словами міністра сільського господарства Мирослава Томана, закон може почати діяти вже через рік. «У подвійному якості винні виключно транснаціональні корпорації», — заявивши він.

Нагадаємо, виробники стверджують, що подвійне якість неминуче, так як враховуються місцеві смаки і той факт, що якість місцевої сировини може відрізнятися. Деякі фахівці назвали ініціативу Томана суперечить правилам вільної торгівлі і конкуренції.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», восени 2017 р. Вища хіміко-технологічна школа в Празі провела за замовленням міністерства сільського господарства Чехії дослідження складу продуктів харчування, які продаються під однією назвою і в однаковій упаковці в п’яти країнах Західної та Східної Європи. З 21-го протестованого продукту 11 помітно відрізнялися за складом не на користь Східної Європи, три відрізнялися незначно.

Тоді ж Словацька державна ветеринарна і продуктова інспекція провела перевірку якості словацьких і австрійських продуктів харчування, які продавалися в Австрії і Словаччини під однією назвою і в однакових упаковках. Лише шість з 33 продуктів були однаковими за якістю та складом. У половини продуктів різниця була істотною.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України